YANLIŞSIZ Öğür Genel Başkan Yardımcısı Sarıeroğlu, Uşak’ta konuştu

SELIM Öğür Umumi Komutan Yardımcısı Jülide Sarıeroğlu, üretimi, istihdamı, yatırımı, ihracatı önceleyen kullanılmamış ekonomik modelin istihdam ve ihracata müspet yansıdığını söyledi.

Uşak Belediyesince Mehmet Akif Ersoy Mahallesi’nde yapımına başlanan tarih bakımevi ve yetişek dirim merkezinin temel atma törenine katılan Sarıeroğlu, hükümetin serencam 9 ayda Uşak’ta 500 milyon teklik eskimemiş yatırıma başladığını belirtti.

Kovid-19 salgını sürecinin mecmu dünyayı etkilediğini nâkil Sarıeroğlu, ekonominin gidişinin değiştiğini, erke ve gıdanın elan aşkın önem kazandığını söyledi.

Sarıeroğlu, salgın sonrasında ülkelerin kıymet artışlarını tartıştığını, ekonomi ile ilişik önlemler almaya gayret ettiğini, engin mesai, açıktan terbiye, e-tecim kabilinden konuların yaygınlaştığını anlatarak, kullanılmamış kuralların, yeni rakiplik koşullarının ortaya çıktığını ifade etti.

“Ekonomimiz büyümeye devam ediyor”

Son 20 yılda bir nice projeyi hayata geçirdiklerini anımsatan Sarıeroğlu, “Üretimi, istihdamı, yatırımı, ihracatı önceleyen, Türkiye’nin bu yıpranmamış dünya düzeninde sıçramasını sağlayacak yeni aynı model ortaya koyduk.” dedi.

Jülide Sarıeroğlu, bu modelin istihdama olumlu yansıdığını, istihdamın erdemli seviyelere ulaştığını anlatarak, ihracatta da peş peşe rekorlar kırıldığını kaydetti.

Dünya sükûnet yaşarken Türkiye’birlikte çarkların kıpırdak şekilde döndüğünü vurgulayan Sarıeroğlu, “Üretim olmazsa ihracat, istihdam imkânsız. Ekonomimiz büyümeye devam ediyor.” diyerek konuştu.

Sarıeroğlu, hisse senedi yapmaya odaklandıklarını belirterek, şöyle devam etti:

“Bu işin reklam boyutunu birazcık vurdumduymaz planda tutuyoruz. Ama diğerleri anca yapmıyor. Arasında iş namevcut, inşa yok, yayın namevcut ama maşallah bilboard belediyeciliğinde yeryüzü gelecek seviyedeler. Bu anlamda zaman burada ortaya konan madde esasta en ülkü benzer. Uran-belediye işbirliğiyle, ihtiyaçlar doğrultusunda kadın istihdamını arttırmaya ulama sağlayacak, kadınların familya ve hisse senedi yaşamı arasındaki dengeyi sağlamasına bakım edecek olan, hep illerimizde gerçekte yaygınlaşması gereken bir bir.”

Ilbay Turan Ergün bile Çeltek’ın bir nice alanda avangart ayrımsız site olduğunu rapor ederek, yatırımın hayata geçirilmesinde emeği geçenlere teşekkürname etti.

Yaşlılar, engelliler, gençler ve kadınlar üzere daim projeler ürettiklerini kaydeden Uşak Belediye Başkanı Mehmet Kıvılcım ise Mehmet Akif Ersoy Gün Bakımevi ve Yetişek Yaşam Merkezi’ni, Çeltek Organize Uran Bölgesi Başkanlığı ile işbirliği içerisinde hayata geçirdiklerini vurguladı.

Şimşek, organize endüstri bölgelerinde eş etkin sayısının yoğunluğuna dikkati çekerek, “Buradaki kadınlarımızın iş gücüne daha rahat katılabilmesi üzere şehrimizdeki kreşlerin, bakımevlerinin sayılarının arttırılması gerektiğine inanıyoruz. Geliştirmiş olduğumuz projeyle hele kombinasyon uran bölgelerimizdeki say saatlerini dikkate alarak buradaki kreşimizin çalışma saatlerini ayarlayacağız. Kadınlarımız, annelerimiz ferah ferah çocuklarını yiğitlik içerisinde belediyemizin bu devir bakımevine çocuklarını bırakabilecekler.” ifadesini kullandı.

Programda, DOĞRU Öğür Çeltek Saylav Mehmet Altay ve İl Başkanı Fahrettin Çakır birlikte konuşma yaptı.

Konuşmaların peşi sıra temele geçmiş beton üzere protokol üyeleri butona bastı.

Sarıeroğlu’nun gayrı programları

DOĞRU Parti Genel Başbuğ Yardımcısı Sarıeroğlu, henüz sonraları gine Uşak Belediyesince hayata geçirilen sakat ve buğulanmış vatandaşlara değişik hizmetlerin verileceği Vefa Hayat Merkezi’nin açım törenine katıldı.

Merkezdeki yaşlılarla dostane fail ve onlara çiçek veren Sarıeroğlu, site merkezinde restorasyonuna başlanan Yardımcı Belediyesi Avrat Koordinasyon Merkezi binasında de incelemelerde bulundu. Belediye Reisi Mehmet Şimşek, merkezde yürütecekleri icraat karşı Sarıeroğlu’na vukuf verdi.

Share: