Yedi Başak Derneği depremde vatandaşları yalnız bırakmadı

Yedi Başak Derneği depremde vatandaşları bekâr bırakmadı

GAZİANTEP – Yedi Başak İnsani Arkalama Derneği bölgede yaşanan depremde vatandaşları yalnız bırakmayarak birçok bölgede vatandaşlara hamam aşındırmak dağıttı.

Kahramanmaraş merkezli yaşanan depremlerde birçok yurttaş etkilenerek evlerine giremiyor. Vatandaşların aşındırmak ihtiyacını eğlemek üzere harekete sabık Yedi Başak İnsani Arkalama Derneği bir nice noktada vatandaşlara ısıdam yemek dağıtarak gönüllere dokundu.

“Deminden el birliği ve yardımlaşma vaktidir”

Toplum Örgütü Başkanı Mustafa Endişe, “Merkezi Kahramanmaraş olan büyük aynı zelzele yaşadık. Depremde şehit olan kardeşlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Yanık kardeşlerimize acil şifalar diliyorum. Milletimizin başı sıhhatli olsun. Depremin geçmiş anından itibaren sahada kardeşlerimizle çalışmaya başladık. Öncelikle depremden etkilenen cemi bölgelerde insancasına müzaheret çalışmaları sürdürdük. Sabahları hamam çorba ve tablet usulü sıcak yemekle kardeşlerimizin yanında olduk. Isınma konusunda bile soba, odun, kömür ve değişik ısıtıcılarla kardeşlerimizin birlikte olduk. Yedi Başak Derneği yerine merkezimiz Gaziantep’tir. Bu birlikte bize bölgeyi bol aşinalık avantajı vermişti. Bu avantajla gerekse Gaziantep’te, gerekse depremin olduğu tekmil bölgelerde kardeşlerimizin birlikte oluyoruz. Kavim adına nice badireleri bütün birlikte atlattık. Allah’ın izniyle bu sorunun üstünden geleceğiz. Şimdi dayanışma ve yardımlaşma vaktidir” diyerek konuştu.

Share: