Yengi Partisi lideri Özdağ’ın Din İşleri Başkanı Erbaş’la ilişkin sözlerine İçişleri’nden reaksiyon: İspat etmezsen alçaksın

Galibiyet Partisi Umumi Başkanı Ümit Özdağ, katıldığı cuma namazı namazında hutbe okuyan imama Mustafa Eksiksizlik Atatürk’ü anmadığı gerekçesiyle tepki gösterdi. Cami imamına defakarca “Atatürk’ü anmayacak mıyız? Atatürk’e rahmet okumayacak mıyız?” diye tekraren sorarak reaksiyon gösteren Özdağ, sonuç olarak iki avucunu açarak “Atatürk’ün ruhuna fatiha” dedi.

DİYANET İŞLERİ BAŞKANI ALİ ERBAŞ’A YÜKLENDİ

Cuma Namazı namazının ardından Özdağ, cuma namazı hutbesinde Atatürk’ü anmadığı gerekçesiyle Din’i Afyonkarahisar Müftülüğü uğrunda ihtarname etti. Müftülük binasının dışında yaptığı basın açıklamasını içtimai iletişim araçları hesabından paylaşan Beklenti Özdağ, “Zaman 26 Ağustos! Türk Ordusu’nun Afyon’de Yunan ordusuna karşı Iri Taarruz’u başlattığı günün 100. yılındayız. Bugün Din, Cuma Hutbesi’nde Atatürk’ün adını anmadı. Metnin içinde bu zaferi kazanan Türk Milleti’nin bile adı namevcut. Ali Erbaş sen Türk Milleti’nin düşmanısın!” dedi.

ALİ ERBAŞ’IN LONDRA’DA EV ALDIĞINI VE DAR DIŞINA KAÇACAĞINI İDDİA ETTİ

Özdağ, basın açıklamasında ise “Türk Ordusu’nun Afyon’üstelik Yunan ordusuna alın şişman taarruzu başlattığı yüzüncü yıl dönümü. Bugün cuma hutbesinde hangi Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün hangi de Sultan Alparslan’ın adı geçmiyor. Metnin içre bu zaferi kazanan Türk milletinin adı dahi yok. Bu Din İşleri Başkanı Türk tarihine düşmandır, Türkiye Cumhuriyeti’ne düşmandır. Duyduk ki İngiltere’üstelik Londra’üstelik aile satın almış. Mahsus o da dar dışına kaçmaya çalışıyor. Allahtan kork. Hasis Müslüman olsanız İslam’ın son şişman taarruzunu müdür Atatürk’ü rahmetle anarsınız. Amma sizi kimesne rahmetle anmayacak. Bu ne eşkâl tıpkı ahlaksızlıktır. Sizin yüzünüzden, sizin bu yobazlığınız yüzünden budun Cuma Namazı namazına gitmiyor daha çok. Sonuç aynı senede Anadolu’de 20 senede olmadığı büyüklüğünde tanrıtanımazlık ve deizm sizin yüzünüzden gelişti. Sen deist yetiştirdin. Senin İslam’a verdiğin zarara bir biricik Erdoğan vermiştir. Cenabıhak Atatürk’ün ruhunu handan etsin.” ifadelerini kullandı.

“İSPAT EDEMEZSEN, TARİHİN YER KILOLU ADAMISIN”

Özdağ’ın sözlerine İçişleri Nazır Yardımcısı ve Nezaret Sözcüsü olan İsmail Çataklı, “Ayrımsız yapmadığın cuma günü camide kışkırtı fayrap etmek vardı, onu de yaptın! Ve Diyanet İşleri Başkanımıza bühtan attın. Sana tıpkı hafta süre, şayet iddianı kanıtlama edemezsen tarihin sunu yoğun adamısın!” şeklinde yanıt verdi.Share: