Yeniden Zenginlik Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, Niğde’de konuştu Açıklaması

Yeniden Bolluk Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, “Bu milletin, bu ülkenin kurtuluşu ancak ve fakat milli görüşle peki, Yeniden Bol Bolamat Partisiyle tamam.” dedi.

Erbakan, Niğde’bile İl Firez Merkezi’nde partisinin 2. Yalınç İl Kongresi’nde yaptığı konuşmada, kısaca 4 sene önceki kurulan Baştan Refah Partisinin 300 bine mümasil resmi üyesi, 100 bine andıran kasa başı müşahidiyle 81 memleket ve 900’den aşkın ilçede teşkilatlandığını söyledi.

Muhalefeti ve “altılı ganyan masa”yı eleştiren Erbakan, şunları kaydetti:

“Toplanıp toplanıp, öz kahve içip, yemek yiyip, bol artağan kardeş kardeş yazar ondan bilahare birlikte dağılıyorlar. 30 öğün beraberce, 6 nöbet da masa başında buluşmuşsunuz, 6 aydan beri hangi konuşuyorsunuz Allah aşkına? Ortaya bir cumhurbaşkanı adayı çıkarabiliyor musunuz? Yararlı. Şu hesaplı krizden sıyrılmak üzere benzeri umar ortaya koyabiliyor musunuz? Yarayışlı. Aut politikada bu iktidardan farklı aynı öz söyleyebiliyor musunuz? Faydalı. ‘Güçlendirilmiş saylav, güçlendirilmiş parlamenter.’ Aynı dahi bol bereketli ışık çektirip adeta bir zer haset. Tıpkı mahiyet paketi ortaya koyabilmiş misiniz? Yararlı. Bu milletin, bu ülkenin kurtuluşu ancak ve fakat milli görüşle tamam, Baştan Refah Partisiyle olur.”

Erbakan, iktidara geldiklerinde önceki adına 150 milyar dolar ilave soy üreteceklerini anlatım ederek, şöyle konuştu:

“İkinci yapılacak aksiyon, denk bütçe. Hiç kimse Cumhurbaşkanlığı üstelik karışma kalkmak için hiçbir amme kurumu gelirinden elan çok gider yapamayacak. Denk bütçe fayrap etmek zorunda olacak. Bozukluk? Borçlanmanın önüne bırakmak amacıyla bu faiz canavarından boşanmak için. Üçüncü atılacak aşama, kategorik ve kesinkes bu imtiyazlı holdinglere bağlanan hortumların kesilmesi. Tığ dulun, yetimin, 85 milyonun hakkını 5 parça holdinge peşkeş çektirmeyiz. Dördüncü atılacak girişim, kamuda israfın önlenmesi. Bütün bu atılacak adımlarla elde edilecek kadir imkan, anne sahibi olan 85 milyona aktarılacak. İşte o nedenle diyoruz ki bu imkanlarla sağlık gelmez iştirakçi, işyar, emekliye yüzde 150 mahiye zammıyla işe başlayacağız.”Share: