Yenilikçi Sigara

Geleneksel tütün içmek yerine elektronik sigara kullanmanın birçok faydası vardır.

Elektronik sigaralar, geleneksel sigaralardan daha sağlıklı ve sosyal olarak daha kabul edilebilir olarak görülüyor. Toksik maddelere maruz kalma riskini en aza indirmek, sigarayı bırakanlara yardımcı olmak ve tütün kullanımının verdiği zararı azaltmak gibi bir takım faydalar sağladığı bilinmektedir.

Elektronik sigara, geleneksel bir tütün ürünü içme hissini simüle eden, şarj edilebilir, pille çalışan bir buharlaştırıcıdır. Üç ana bölümden oluşur: bir kartuş, bir atomizer ve sonunda, atomizerdeki ısıtma bobinleri tarafından ısıtılan e-likitten ısı yayan ve buhar oluşturan bir LED ışık.

IQOS Iluma prime normal sigaralardan farklıdır çünkü içinde yanıcı katkı maddeleri bulunan kağıt veya diğer fitil malzemelerini yakmak yerine kendi e-likitini ısıtır. IQOS terea ayrıca fitili olarak odun hamuru kullanır, bu da arsenik veya kurşun gibi toksik maddelere maruziyeti azaltmaya yardımcı olabilir.

Elektronik sigaranın avantajlarının yanı sıra tüketiciler tarafından en çok tercih edilen model ve markaların anlatıldığı kapsamlı bir yazıdır.

Elektronik sigaralar veya “e-sigaralar” uzun yıllardır ortalıkta dolaşıyor, ancak iQOS, Juul ve diğer yeni cihazların piyasaya sürülmesiyle popülaritesinde bir canlanma görmeye başlıyor.

Popülaritedeki bu artış, bir dizi faktörden kaynaklanmaktadır: sağlık endişelerinden çevresel etkiye kadar, e-sigaralar gelecek gibi görünmektedir.

Kesin olan bir şey var: Bu yenilikçi cihazlar dünyamızı daha iyiye doğru değiştirmeye devam edecek.

Elektronik sigara teknolojisinin ortaya çıkışı yeni bir sigara içme hissini beraberinde getirmiştir. Ancak elektronik sigaralar, kamuoyu ve politika yapıcılar için birçok endişeyi de beraberinde getirdi.

En büyük endişelerden biri, elektronik sigaraların geleneksel tütün sigaralarına güvenli bir alternatif olarak pazarlanıyor olması, ancak yine de sağlık riskleri oluşturabilmeleridir. ABD Gıda ve İlaç İdaresi, “e-sigaraların bağımlılık yapabileceğini ve zararlı maddeler içerebileceğini” belirtiyor.

Bu ürünlerin dünyadaki farklı ülkelerde nasıl düzenlendiği ve vergilendirildiği konusunda da endişeler var. Birçok eyalet hepsini birlikte yasaklarken, diğerleri onları vergiye tabi bir ürün olarak görüyor.

Bu giriş, elektronik sigara konusunu, kullanımının faydalarını, kullanımının içerdiği riskleri ve bu ürünle ilgili düzenlemeleri kapsar.

E-sigara 2007 yılında halka tanıtıldı ve o zamandan beri popüler bir sigarayı bırakma ve ikame aracı haline geldi. Juul, %60’ın üzerinde pazar payıyla en popüler e-sigara ürünüdür.

Elektronik sigara, sigara içenlerin sigarayı bırakmalarına yardımcı olan bir araçtır. Bu teknolojinin en büyük avantajı, herhangi bir sıradan sigarayı elektronik sigaraya çevirebilmesidir. Bu teknolojinin ayrıca sağlık, çevre, bağımlılığı tedavi etme ve diğerleri gibi birçok faydası vardır.

90’ların sonunda e-sigaraların ortaya çıkmasıyla pek çok faydasını gördük. Bu faydalar, insanların zararlı konvansiyonel sigaralardan e-sigaraya geçmesine yardımcı olmuştur. Bunlardan bazıları:

Elektronik sigara sigarayı bırakmada da yardımcı olur. Zararlı kimyasalları solumadan sigara içmenin keyfini çıkarmanın yeni bir yolunu sağlamaya yardımcı olurlar. Ayrıca, artık tütün yakma konusunda endişelenmenize veya sigara içenlerin bağımlılıklarını bırakmalarına yardım etmediğiniz için kendinizi suçlu hissetmenize gerek kalmadığından işinizi kolaylaştırabilir.

E-sigara ile ilgili en iyi şey, modern yasa ve yönetmeliklerle yönetiliyor olmaları ve bu da onları çoğu yerde yasaklanmış olan geleneksel sigaralardan daha avantajlı bir konuma getiriyor.

Share: