Yenişehir Belediyesi Ancak ve Misafirhanesiyle Üniversitelilerin Yanında

Mersin Yenişehir Belediyesi, 163’ü kız 638 üniversiteli gencin çağcıl ve gündeş ayrımsız ortamda yaşayabilmeleri ve eğitimlerine odaklanabilmeleri üzere Yenişehir Belediyesi Mustafa Baysan Yüksek Tedrisat Ayvaz Öğrenci Yurdu ve Yenişehir Belediyesi Misafirhanesi’ni bu yıl bile eskimemiş yetişek dönemine hazırladı. Yenişehir Belediye Reisi Abdullah Özyiğit, “Üniversiteli gençlerimiz bizim geleceğimiz, onların yardımıyla geleceğe umutla bakıyoruz, tüm imkanlarımızla yanlarında olmaya bitmeme edeceğiz” dedi.

Geçen sene erkek mektepli yurdunu tamamlayarak hizmete açan Yenişehir Belediyesi, kontenjanların 48 saatte dolması ve öğrencilerin barınma sıkıntısının bitmeme etmesi üstüne Canlı Hayat Merkezi namına planlanan binayı dahi tıpkısı hafta ortamında darülfünun öğrencileri için konukevi namına hazırlamıştı. Yenişehir Belediyesi geçen sene olduğu kabil yıpranmamış eğitim-tedrisat döneminde birlikte darülfünun öğrencilerini yalnız bırakmayacak.

Yenişehir Belediyesi Mustafa Baysan Efdal Tedris Eş Öğrenci Yurdu 102 boşluk kapasitesine sahip, toplamda 318 öğrenciyi barındıracak şekilde hizmet veriyor.  72 adet 4 kişilik ve 30 adet bir tane şahsiyet odaların düz aldığı yurtta doyumsuz wi-fi ve 7/24 asayiş hizmeti da bulunuyor. Tıpkı zamanda her odasında banyo bulunan yurtta öğrenciler 24 saat sıcak akarsu imkanından faydalanabilecek. Odalarda şahsi kullanım dolapları ve duman dedektörü ile mutlak iklimlendirme sistemi bile kayran alıyor. Öğrencilerin kullanımına yalınlık yemekhane, kafeterya ve çamaşırhanenin de yer aldığı yurdun içerisinde çamaşır kurutma makineleri ve ütü imkanı üstelik bulunuyor. Sıkıntılı binasında antrparantez öğrencilerin öğüt çalışması üzere 10 skor mücahede salonu ile mimarlık ve mühendislik fakültesi öğrencilerinin çizim yapabileceği masalarının düz aldığı iş salonu ve benzeri kütüphane üstelik kayran alıyor. Yerleşkesinde nısıf olimpik yüzme havuzu ve uğraşı bahçeleri bulunan Yenişehir Belediyesi Misafirhanesi da öğrencilerin konforlu tıpkısı şekilde konaklayabilmeleri amacıyla özenle hazırlandı. 96 odadan oluşan misafirhanede katalog, hars,  nutuk ve spor alanları de bulunuyor.Share: