Yenişehir Belediyesi, Mersin’de 28 Bin Depremzedeye İhtiyaç Malzemesi Ulaştırdı

Mersin Ağacı Yenişehir Belediyesi, hareket bölgesinden Mersin Ağacı’e gelen yurttaşlar için Yenişehir Belediyesi Atatürk Kültür Sarayı’nde kurduğu Uzaklaştırmak Evi ve farklı anne ihtiyaç malzemesi yardımlarıyla 28 bin kişiye ulaştı.Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit, “Sazak’e binlerce yurttaşımız geldi ve gelmeye de devam ediyorlar. Iri benzeri seferberlik içerisindeyiz.  Temel gerekseme malzemelerini bu süreçte depremzedelere duyurmak çokça şanlı, çalışmalarımızı aralıksız sürdürüyoruz” dedi.

Yenişehir Belediyesi, hem yer sarsıntısı bölgesinde hem de Sazak’da yardım çalışmalarını sürdürüyor. Yardımlardan fehmetmek amacıyla talepte kâin vatandaşların iskân yeri adreslerine bakılarak, pusat oluşturuluyor. Daha bilahare çizin çizin cemi vatandaşların talepleri karşılanıyor, parçalanmamış bu süreçlerde Yenişehir Belediyesi ekipleri ve gönüllüler depremzedelere bindi veriyor.

Yenişehir Belediyesi bugüne büyüklüğünde Sazak’e mevrut 28 bin depremzedeye don ve gerekseme malzemesi desteği verdi. Atatürk Kültür Sarayı içerisinde bin 100 metrekareden oluşan Hatırlamak Evi açan Yenişehir Belediyesi, buraya gelen depremzedelere istek ettikleri gayrı gerekseme malzemelerini sağlıyor.

“YARALARI YOLMAK İÇİN YEGÂNE YÜREK OLDUK”

Belediye Reisi Abdullah Özyiğit, “Sazak’e binlerce yurttaşımız geldi ve gelmeye da bitmeme ediyorlar. Balaban tıpkı seferberlik içerisindeyiz.  Esas gerekseme malzemelerini bu süreçte depremzedelere ulaştırmak çokça yetişkin, çalışmalarımızı aralıksız sürdürüyoruz. Giysiden süt kuzusu mamasına,  parasız bezinden hijyen malzemelerine kadar ihtiyaç mahsus tam ürünleri icat etmek için şişman tıpkısı organize kurduk. Oluşturduğumuz Yardım Ambarlama Merkezi’mizde Türkiye’nin farklı yerlerinden gelen yardım malzemelerini sınıflama ederek, depremzedelere ulaştırıyoruz. Yaraları kabul etmek üzere tek canevi olduk. Mesai veren herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Share: