Yer Sarsıntısı bölgesine 10 tır duş ve abdesthane Manisa’dan uğurlandı

Manisa’de küçük endüstri esnafı marifetiyle el birliği içerisinde üretilen duş ve tuvaletler tırlara yüklenerek hareket bölgesine gönderildi. Manisa Valisi Yaşar Karadeniz, Yunusemre Kaymakamı Atilla Kantay ile gelişigüzel sanayi esnafını musahabe ederek hem üretilen duş ve tuvaletleri inceledi, hem da esnaftan bilgelik aldı.

Kahramanmaraş’ın Pazarcık ve Elbistan ilçelerinde 6 Şubat 2023 tarihinde meydana gelen 7,7 ve 7,6 büyüklüklerindeki depremler 11 ilde yıkıma sebep olurken, deprem sonrası yaraların sarılması için düzenlenen yardımlar de devam ediyor. Manisa’üstelik Siktirici Uran Sitesi esnafı, Manisa Valiliği, Yunusemre Kaymakamlığı ve AFAD koordinesinde özlük aralarında yaptıkları organizasyonla depremzedeler amacıyla duş ve abdesthane kabini üretti. Ayrımlı meslek gruplarının bir araya geldiği duş ve tuvalet üretimine, Manisa’daki patika liseleri öğretmenleri ve öğrencileri bile gönüllü olarak bindi verdi. Depremin önce anından bu yana üretilen 111 skor duş ve abdesthane, içlerine elektrikli şofbenleri da montajlanarak 10 tıra yüklendi. 10 tır, Manisa İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı trafik ekiplerinin eskortunda barhana namına deprem bölgesine yola çıktı.

Malzeme ve iş gücü teminiyle beraber üretimin bitmeme edeceğini söyleyen esnaftan Hüseyin Kumrucular, “Genellikle Malatya bölgesine duş ve abdesthane gönderiyoruz. İçlerinde elektrikli şofbenleriyle gelişigüzel ürettik. Okullarda üretilen sobalarla bu arada su malzemeleriyle birlikte 10 tır gönderiyoruz. Toplamda 111 sunum duş ve abdesthane kendisine sevkiyatımız gerçekleşmiş olacak. Materyal temininde da ayrımsız bastırık yaşamazsak Manisa Valiliği organizasyonunda üretimimiz bitmeme edecek. Şu anda hareket bölgesine haddinden fazla çok malzeme gittiğinden onları bile değerlendirerek istihsal bitmeme edecek” dedi.

Ilbay Karadeniz sevkiyatı yerinde inceledi

Öte yandan Manisa Valisi Yaşar Karadeniz, Yunusemre Kaymakamı Atilla Kantay ve Manisa İl Milli Eğitim Bilimi Müdürü Mustafa Dikici ile gelişigüzel uran esnafını ziyaret ederek hem üretilen duş ve tuvaletleri inceledi, hem de esnaftan vukuf aldı. Sevkiyatı yerinde izlem eden Vali Karadeniz, esnafın gösterdiği dayanışmaya dahi teşekkürname etti. – MANİSA

Share: