Yılmayan: “Acıları paylaşıyor, yaraları gelişigüzel sarıyoruz”

DOĞRU Tümen Mersin Milletvekili Zeynep Gül Yılmaz, ülkece haddinden fazla balaban bire bir facia yaşadıklarını, devletin ve milletin umum ele vermesiyle bu dayanıklı günlerin da aşılacağını belirterek, “Bütün gelişigüzel, benzeri ve bu arada yerine bu acıların üstesinden geleceğimize inanıyorum” dedi.

Yılmaz, ‘asrın felaketi’ kendisine nitelendirilen depremlerden yer haddinden fazla etkilenen illerden olan Malatya ve Adıyaman’ın Mersin Ağacı’de bulunan hemşehri dernekleriyle bire bir araya geldi. Ülkece haddinden fazla büyük bire bir kıyamet yaşadıklarını, devletin ve milletin el ele vermesiyle bu it canlı günleri de aşacaklarını tamlayan Yılmaz, depremzedelerin yaralarını kabul etmek, ihtiyaçlarını diremek amacıyla gerekli tamlık çalışmaların yapıldığını ve devletin sürekli yanlarında olduğunu söyledi.

Depremin arkası sıra mevki olarak balaban aynı el birliği örneği gösterdiklerini kaydeden Yılmayan, “Hep ülkemiz kadar Mersin’bile yegâne canevi oldu. Bilcümle alay malay, tıpkısı ve beraber adına bu acıların üstesinden geleceğimize inanıyorum. Temas antlaşma olduğu kabilinden ilişki ve kardeşlik içre bu süreci birlikte atlatacağız. Acıları paylaşıyor, yaraları birlikte sarıyoruz. İyiliği çoğaltarak, dayanışmayı perçinleyerek, birbirimize daha çok kenetlenerek bu mukavim günleri de Allah’ın izniyle aşacağız. Depremde mevt eden umum vatandaşlarımıza bire bir kat henüz Allah’tan yağmur, yaralılarımıza müstacel şifalar diliyorum. Umum milletimizin başı sıhhatli olsun, önceki olsun. Rabbim ülkemizi ve milletimizi seçme kalem afetten vikaye eylesin” diye konuştu. – MERSİN

Share: