Zafer Partisi lideri Özdağ’dan katıldığı cuma namazında hutbe okuyan imama Atatürk tepkisi: Rahmet okumayacak mıyız?

Cuma namazına katılan Yengi Partisi Umumi Başkanı Beklenti Özdağ, hutbe okuyan imama Mustafa Eksiksizlik Atatürk’ü anmadığı gerekçesiyle reaksiyon gösterdi.

“ATATÜRK’E YAĞMUR OKUMAYACAK MIYIZ?”

Toplumsal medyada paylaşılan görüntülerde cami imamına “Atatürk’ü anmayacak mıyız? Atatürk’e rahmet okumayacak mıyız?” diyerek defalarca sorarak reaksiyon gösteren Özdağ, serencam olarak iki avucunu açarak “Atatürk’ün ruhuna fatiha” dedi.

DİYANET’İ PROTESTO ETTİ

Özdağ, cuma hutbesinde Atatürk’ü anmadığı gerekçesiyle Diyanet’i, Afyonkarahisar Müftülüğü önünde çıkıntılık etmek istedi.Basın açıklamasını Müftülük binasının dışında fail Özdağ şunları söyledi:

“Türk Ordusu’nun Afyon’birlikte Yunan ordusuna cebin iri taarruzu başlattığı yüzüncü yıl dönümü. Bugün cuma namazı hutbesinde hangi Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ne dahi Hükümdar Alparslan’ın adı geçmiyor. Metnin ortamında bu zaferi kazanan Türk milletinin adı bile namevcut. Bu Diyanet İşleri Başkanı Türk tarihine düşmandır, Türkiye Cumhuriyeti’hangi düşmandır. Duyduk kim İngiltere’bile Londra’dahi sülale satın almış. Mahsus o üstelik ensiz dışına kaçmaya çalışıyor. Allahtan kork. Âdeta Dindar olsanız İslam’ın serencam nazik taarruzunu yönetmen Atatürk’ü rahmetle anarsınız. Ama sizi kimse rahmetle anmayacak. Bu ne tarz bir ahlaksızlıktır. Sizin yüzünüzden, sizin bu yobazlığınız yüzünden kavim Cuma Namazı namazına gitmiyor çıktı. Sonuç tıpkı senede Anadolu’birlikte 20 senede olmadığı kadar tanrıtanımazlık ve deizm sizin yüzünüzden gelişti. Sen deist yetiştirdin. Senin İslam’a verdiğin zarara benzeri biricik Erdoğan vermiştir. Allah Atatürk’ün ruhunu şen etsin.”Share: