29 Teşrinievvel Cumhuriyet Bayramı kutlandı

Erzurum, Ardahan, Tunceli, Erzincan, Kars, Veca ve Iğdır’da 29 Ekim Cumhuriyet Altını Bayramı dolayısıyla törenler düzenlendi.

Balkı’da, Vali Osman Varol’un, Belediye Başbuğ Vekili Reşit Acarbay ile Valilik makamında tebrikleri kabul etmesinin peşi sıra adliye önündeki tören alanına geçildi.

Varol ve Acarbay, askeri araca binerek alanda bulunan mektepli, yurttaş ve düzenlilik güçlerinin bayramını kutladı.

Ilbay Varol, burada yaptığı konuşmada, milletin birliğini uydurmak isteyenlerin hiçbir devir amaçlarını gerçekleştiremeyeceğini belirterek, “Binlerce şehidimizin kanıyla ıslak topraklara topluluk bu domuzuna vatanımızı gafillere, hainlere, düşmanlara ve onların ortaklarına bırakmadık, bırakmayacağız. Canan gençler, çağ bulutsuz bire bir şekilde göstermiştir ki balaban Türk milletinin bekasının ve çağdaş dünyada doğruluk ettiği yeri almasının yegane biçimi Cumhuriyet’tir. Yaşadığımız boğuk günlerden sonradan kanla, irfanla kurduğumuz Cumhuriyet sayesindedir kim benzeri mazimizdeki kabil şişman tıpkı ulus ve çap olmanın gururunu yaşıyoruz.” diye niteleyerek konuştu.

Çeşitli yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödüllerin verildiği program, askeri birlikler, öğrenciler ve araçların geçişişinin arkası sıra sona erdi.

Programa, İl Cingöz Komutanı Tuğgeneral Hüsamettin Erol, 12. Mekanize Yaya Sancak Komutanı Vekili Albay Erhan Bıçkın, İbrahim Çeçen Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Faruk Kaya, mülk protokolü ve vatandaşlar katıldı.

Share: