Ahlat’ta engellilere yönelik voleybol maçı düzenlendi

Bitlis’in Ahlat ilçesinde 3 Ara Dünya Engelliler Günü etkinlikleri kapsamında “Yabani Armut 1. Anadan Görme Hususi Sporcular Voleybol Ülfet Maçı” düzenlendi.

İlçe kaymakamlığının destekleriyle Engelliler ile Ahali Ele Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği ve İlçe Bilgisizlik ve Spor Müdürlüğü’nün organizasyonunda düzenlenen maça engelli mektepli, çoluk çocuk ve beden eğitimi öğretmenleri katıldı.

Çekişmeli güzeşte karşılaşma böylelikle engellilere Ilçebay Fikret Elem eliyle madalya ve hediyeler verildi.

Engelli gençlerle masa tenisi oynayan Dokunaklı, 3 Aralık Dünya Engelliler Haset zımnında iyicene tıpkısı etkinliğin düzenlendiğini söyledi.

Kötü, “Esasen engelsiz olan kardeşlerimizle şu anda beraberiz. Müsabakalarımızı düzenledik. Ümit ediyorum kim bundan sonraki hayatımızda de bu arkadaşlarımızla ortak çalışmalarımız bitmeme kırat.” dedi.

Engelliler ile Halk Ele Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Neslihan Akdemir, amaçlarının engellilerin sporu da çok gani yaptığını ve bunu yaparken ne kadar mutlu olduklarını afişe etmek olduğunu aktardı.

Amaçlarına ulaştıklarını dile getiren Akdemir, şunları kaydetti:

“Derneğimiz ve İlçe Bilgisizlik Spor Müdürlüğü’müzün eş çalışması oldu. Kaymakamlığımızın çok iri destekleri vardı. Desteklerini esirgemeyen Kaymakamımız Fikret Izdırap’a, bize mağaza imkanı sağlayıcı Gençlik ve Spor Müdürümüz İbrahim Elbir’e, dalan desteği sunan Çakal Armudu Toyluk Spor Kulübü Başkanı Kenan Örken’e ve antrenmanlarda bize koruyucu olan kızıl hocalarımıza çok teşekkür ederiz. Içtimai aynı mesajı vardı bugünkü sporumuzun. Bu mesajı üstelik ilettiğimize inanıyorum. Herhangi Bir zaman engellilerin hatırlanmasını düş ederek 3 Mabeyin Acun Engelliler Günü’nü kutluyorum.” diye konuştu.

Share: