Akıbet zaman haberi! Ankara Itimat Müdürlüğü’nden takipli otodan arakçılık yapan şahıslara “balon” operasyonu

Ankara Güvenlik Müdürlüğü’nden takipli otodan arakçılık işleyen şahıslara “balon” operasyonu

ANKARA – Ankara Güvenlik Müdürlüğü, takipli otodan hırsızlık eden şahıslara müteveccih “palavra” operasyonu gerçekleştirdi. Operasyonda biri çocuklaşmak amacıyla 3 berbat gözaltına alındı.

Ankara’nın Pursaklar ilçesinde meydana mevrut 30 bin liralık paranın ve 1 milyon lira değerinde çekin çalındığı, ayrımsız devir Mamak ilçesinde meydana gelen 13 bin doların çalındığı otodan hırsızlık olayları ile ilgili Ankara Inanma Müdürlüğü Düzenlilik Şube Müdürlüğü Hırsızlık ve Cepçilik Kesim Amirliği görevlilerince icraat yapıldı. Icraat neticesinde belirtilen hırsızlık olayının üç şüpheli ayvaz kişi aracılığıyla Boz mülevven benzeri açacak ile gerçekleştirildiği öğrenildi. Bunun üstüne yapılan çalışmalarda olayda geçer not anahtar, Kıbrıs Köyü tamam bulunan tıpkı dere yatağında terk halde bulunmuş, kaba şahıslar yapılan çalışmalar neticesinde Kırıkkale iline çalmak üzereyken Elmadağ İlçesinde kovalamaca neticesinde yakalandı.

Ekipler eliyle yapılan sorguda şahısların E.Y., F.B. ve suça sürüklenen bala olan E. M. isimli şahıslar olduğu anlaşıldı. Şüpheli E.Y. isimli şahsın yapılan art aramasında siyah poşet içerisinde 29 bin 300 liralık, F.B. isimli şahsın ense aramasında ise 13 bin dolar mülk ele geçirildi. Şüphelilerden E.Y’ nin 44’ü otodan hırsızlık görünmek üzere toplamda 86 cürüm kaydı olduğu ve 11 ayrı suçtan ayrı ayrı illerdeki mahkemelerce arandığı kaydedildi. F.B.’nin ise 13’ü otodan hırsızlık olmak amacıyla toplamda 35 cürüm kaydı olduğu antrparantez Yozgat’ta bulunan tıpkı kuyumcudan strateji sonucu toplamda 3 kilo altının çalındığı otodan arakçılık olayının şüphelisi olduğu ve bu suçtan arandığı tayin edildi. Suça sürüklenen çocuk olan E.M’in ise 5 yanlışlık kaydı olduğu tayin edildi.

Öte yandan şüphelilerin yapılan isticvap işleminin ardından adli makamlara gönderme edildiği bildirildi.

Share: