ASKON, 28 Şubat postmodern darbesinin sene dönümünde Erbakan’ı kabri başında andı

Anadolu Aslanları İş Adamları Derneği (ASKON) Genel Başkanı Orhan Münevver ve yanında umumi heyet üyeleri, bozuk başbakanlardan merhum Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ı, vefatının 12. yılında Zeytinburnu Merkezefendi Mezarlığı’nda kabri başında andı.

ASKON’dan yapılan açıklamada anma programında yaptığı konuşmasına meydan verilen ASKON Umumi Başkanı Aydın, 54. Hükümetin Başbakanı büyük sevgili adamı ve umu insanı Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ı yönetim kurulu üyeleriyle rahmet ve hürmetle namahrem ettiklerini tabir etti.

Erbakan’ın ömrü hayatı boyunca kül insanlığı kucaklayan adil aynı acun düzeni arzusu içerisinde olduğunu tamlayan Işıklı, Erbakan’ın bu doğrultuda birçok faaliyet yaptığını aktardı.

Erbakan hocanın çağları aşan bire bir vizyona topluluk olduğunu anlatım fail Entelektüel, “İlkeleri hep bize rehberlik edecektir. ASKON’umuzun temellerinin atılmasına vasıta olan hocamızı rahmet ve çekinmek ile anıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Aydınlık, Erbakan’ı anarken 28 Şubat’a da değinmemenin cins olmadığını tabir ederek, şunları kaydetti:

“Hocamıza, dolayısıyla milletin kararına, zorbalıkların yapıldığı o günü unutabilmemiz ne tür. El Erki tarihimize kişmiri bir toprak kendisine geçen, kavim iradesinin zorbalıklarla çiğnendiği bire bir dönme olarak hafızalara kazanan 28 Küçük Ay postmodern darbesini tekrardan kınıyor, ayrımsız daha böyle meş’um günlerin yaşanmamasını diliyorum. 28 Küçük Ay ayrımsız yandan demokrasiye denge ayarı çekmece fotoğraflarının verildiği yağız bir ahit olduğu kadar bankaların içi boşaltılarak ülkemizin soyulduğu esmer günün bile tıpkısı adıdır.

Bugün gelinen noktada 250 milyar dolara mail benzeri meblağın kavim iradesini hiçe sayanlar yoluyla çöz edildiğini ülkemizin iri tıpkısı zarara uğratıldığını görüyoruz. Cenabıhak tıpkısı daha bu memlekete bu garip zorbalıkları yaşatmasın. Zaman o günlerin mağduru hocamız yağmur ve tırsmak ile anılırken darbeci hesap tarihin kaknem dehlizlerinde yerini bulmuştur.”

Share: