Ayvalık’ta Erkek Nihat’a acıklı veda

Balıkesir’in Ayvalık ilçesinin turizm alanında dünyanın çekim merkezi Cunda Adası’nın ünlü aşçı işletmecisi “Bay Nihat” lakaplı Ahmet Nihat Bekit, akıbet yolculuğuna sevenlerinin gözyaşlarıyla uğurlandı.

Ayvalık’ın en yetişkin gurmelerinden biri adına akseptans edilen 89 yaşındaki Ahmet Nihat Bekit, rahatsızlanarak 45 periyot önceki Bursa’da özel ayrımsız hastaneye yatırılmış ve biraz dönüş evvel taburcu olarak Ayvalık’a getirilmişti. Baştan rahatsızlanarak aynı posta henüz Bursa’daki hususi hastaneye götürülen iki mefret yavru babası Bekit, hastanede yapılan birlik müdahalelilere karşın kurtarılamayarak hayatını kaybetti.

1978 yılından bu yana Cunda Adası’nda hizmet verdiği restorantında, Ayvalık’a arpalık damak tadlarını Türkiye ve dünyanın dört bir yanından ilçeye gelen evcil ve yabancı turistlerin beğenisine sunan Erkek Nihat’ın yaşamını yitirmesi iri bire bir mahzunane karşılandı.

Ahmet Nihat Bekit’in cenazesi; Cunda Adası’ndaki Hamidiye Camii’nde kılınan gün ortası namazının peşi sıra Ayvalık Kabristan’ında sevenlerinin gözyaşları ortada toprağa verildi.

Ahmet Nihat Bekit’in cenazesinde; Ayvalık Kaymakamı Hasan Kumarhane, Ayvalık Şehremini Ongun Ergin, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Edremit Körfezi Koordinatörü Kazım Aslan, Ayvalık sakat Belediye Başkanı Rahmi Gençer, ofis amirleri, siyasal parti ve sivil sosyete kuruluşlarının temsilcileri ve yüzlerce vatandaş hazır bulundu. – BALIKESİR

Share: