Bayburt’ta faal babasız çocukların ihtiyaçları karşılanıyor

Bayburt Vakfı Başkanı İsrafil Kahraman ve beraberindeki üyeleri, Ilbay Cüneyt Epcim’i ülfet etti.

Bayburt Terbiye Kültür ve Hizmet Vakfı öncülüğünde her yıl yapılan proje ile Bayburt’ta canlı babasız çocukların umum ihtiyaçları karşılanıyor. Kısaca 350 yetimin bulunduğu kentte, planlı çalışmalarla belirlenen füru Bayburt Vakfı marifetiyle başmak giysi ve ayrıksı ihtiyaçları giderildi. Bayburt Valiliği öncülüğünde Beklenti Derneği aracılığı ile dağıtılan yardımlarla kentte yetimler ilkin oluşmak amacıyla bir nice yardıma kadın ailenin ihtiyaçları gideriliyor.

Her yıl yaklaşık 1000 darülfünun öğrencisi ve 150 saklayan öğrenciye burs veren mangır, şehirde dönemsel gıda ve kırtasiye yardımları ile hizmetlerine devam ediyor.

Başkan İsrafil Kahraman burada yaptığı açıklamada, “Kahramanlar diyarı yiğitler otağı şehrimizde hizmetlerimizi artırarak bitmeme ettireceğiz. Valimiz Cüneyt Epcim’e kullanılmamış projelerimiz ile müntesip lokma tatlısı yaptık. Bayburt Vakfı yedisinden yetmişine Bayburt’un ve Bayburtlunun sabah akşam emrinde olacak. ” diye niteleyerek konuştu.

Vali Cüneyt Epcim ise, “Kadim şehrimize daim yapılan yardımlar ve çalışmalardan dolayı memnuniyetimi iletiyor, Bayburt Vakfı Başkanı İsrafil Kahraman ve Mangiz Divan üyelerine teşekkür ediyorum.” dedi. – BAYBURT

Share: