Bolu’da hastaların sorunları ve talepleri hastanedeki merkezde çözüme kavuşuyor

Bolu İzzet Baysal Oran Hastanesi Köroğlu Ünitesinde bakir kurulan “Çözüm Merkezi” sebebiyle tutkun ve yakınlarının sorunları ile talepleri serian çözüme kavuşturuluyor.

İl Sağlık Müdürlüğünce mekân illere dahi hizmet veren Bolu İzzet Baysal Şevket Hastanesi Köroğlu Ünitesi’nde pestil ve yakınlarına henüz bol bakım sunulması amacıyla “Çözüm Merkezi” oluşturuldu.

Hastanedeki merkeze gelerek yaşadıkları sorun ve talepleri ileten rahatsız ve yakınlarına, yetkililerce otama, termin ahiz ve eksantrik hastanelere yönlendirilme üzere konularda havari olunuyor.

“Hiçbir vatandaşımız bu kapıdan çözümsüz ayrılmasın istiyoruz”

İl Sağlık Müdürü Muhammed Emin Demirkol, AA muhabirine, Bolu’daki hastanelerin mebzul madun yapısının bulunduğunu, Sağlık Bakanlığının sağlamış olduğu imkanlarla doktor zenginliklerinin ve çeşitli branşlarda çokça çaplı doktorların olduğunu anlattı.

Kentte 1, 2 ve 3. evre sağlık hizmetlerinin olduğunu nâkil Demirkol, “Eş hekimliklerimiz, gine kerem hastanelerinin içre bulunduğu 2. derece hastanemiz, ayrımsız bile hikmet tedavi ve darülfünun eğitim bilimi ve araştırma hastanemizle 3. adım hizmetimiz devam etmekte.” dedi.

Bu 3 mertebe esenlik hizmetinde toplamda maaş 270 bin bakım verdiklerini anımsatan Demirkol, bu sene itibarıyla bu rakamın müstevli sonrasında 350 binlere ulaştığını, değme kamer, 320 bin olan Bolu nüfusundan daha aşkın keyif hizmeti sunduklarını kaydetti.

Demirkol, Merkezi Hekim Randevu Sistemi’nde (MHRS) averaj tıpkı ay içerisinde 70 bin civarında poliklinik kapasitelerinin olduğuna bel ederek, “Esenlik Bakanlığımızın nazik destekleri, yeniden Sayın Valimiz ve Milletvekillerimizin de girişimleriyle ilimize bunaltıcı hekim desteği oldu. bununla birlikte şu anda MHRS kapasitemizi mahiye 70 binden 110 bine çıkarmış durumdayız.” şeklinde konuştu.

Tek kimsenin hastaneye anlamsız gelmeyeceğini vurgulayan Demirkol, insanın ihtiyaç yerinde buralara geldiğini anlattı.

Demirkol, hastaneye mevrut tek vatandaşın boynunun bükük ayrılmasını istemediklerini dile getirerek, “Randevuları artırmaya çalışıyoruz. Randevu dolduğu için alamayan vatandaşlarımıza termin dışında baktırıyoruz. Termin dışında üstelik doktorlarımız yetişemedi, bakamadı, orada birlikte buraya hal masalarına gelerek teklif, murat ve şikayetlerini, termin taleplerini iletebilirler.” dedi.

Diğer danışmalardan ve tıbbi sekreterlerden birlikte randevuları hallolmayan kişileri Hal Merkezi’ne yönlendirmelerini istediklerini anlatan Demirkol, “Böylece buraya geldiklerinde termin alamayan yahut randevu dışı bakılamayan vatandaşlarımızın bilgilerini alıyoruz, onları yarına yahut bir sonraki güne çağırarak randevularının ayarlanmasını sağlıyoruz. Tek vatandaşımız bu kapıdan çözümsüz ayrılmasın istiyoruz.” diye konuştu.

Share: