Burdur’daki metal operasyonlarında 33 kişiye iş yapıldı, 1 yaşama tutuklandı

Burdur’da güllabi ve emniyetin yaptığı esrar operasyonlarında 33 kişiye muamele yapılırken, 1 birey ise çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Burdur İl Bitirmiş Komutanlığı ekiplerince Burdur Cumhuriyet Başsavcılığı ile koordineli yerine hesaplı çalışmada, B.K. ve A.E. isimli şahısların Burdur’a uyuşturucu konu getireceği belirlendi. Yapılan fiziki takip çerçevesinde Şekil ilçesinde durdurulan araçta mevcut şahısların üzerlerinde ve araçta yapılan aramada 21 gram beyaz zehir ve 2 skor ecza hap ele geçirildi. B.K. ve A.E., sevk edildikleri adli makamlarca ifadelerinin alınmasının ardından serbest bırakıldı.

Burdur İl Inanma Müdürlüğü ekipleri marifetiyle 18 Kasım-5 Ara tarihleri ortada yapılan çalışmalarda ise 21 olayla ilişkin 33 şahsa iş yapıldı. İşlem yapılan şahısların üzerlerinde ve araçlarında yapılan aramalarda 133,74 gram metamfetamin, 27,47 gram beyaz, 17,50 gram tütün, 12 skor bireşimli ecza, 6 adet bireşimli kannabinoid enjekte edildiği değerlendirilen kağıt parçası, 1 adet alıngan ölçü ve uyuşturucu kullanımına hadim aparatlar ele geçirildi. Için işlem yapılan 1 şahsiyet, çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi. – BURDUR

Share: