Çaput bebekler amacıyla yurtdışında eğitim bilimi verecek

Eskişehir’de kucak yününden yaptığı bebeklerle adını duyuran Dilek Özer, önümüzdeki aylarda yetişek isnat etmek üzere yurtdışına çıkmaya hazırlanıyor.

2013 yılından bu yana yaptığı halk yapımı bebekler ile sanatını konuşturan artist Dilek Özer, yurtdışında terbiye yüklemek üzere hazırlanıyor. Eskişehir’bile 5 bin öğrenciyi yetiştiren sanatkâr, koronavirüs salgını döneminde online adına yurtdışındaki öğrencilerine ahali yapımı süt kuzusu konusunda yetişek verdi. Anne mesleği inşaat mühendisliği olan Özer, şimdi dahi karşı karşıya eğitim üzere Bulgaristan’dan başlayan ve Almanya’ya büyüklüğünde benzeri terbiye turuna hazırlanıyor.

Koyun yününden yaptığı bebeklerin mahdut dışı eğitimi ile ait Iştiyak Özer, “Pandemi dönemimde online eğitimlere başlamıştım. Türk ve ecnebi öğrencilerim bu eğitimlerimde bana katıldı. Rusya, Almanya, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti gibi ülkelerden öğrencilerim oldu. Önümüzdeki Mayıs ayında de yüz yüze yetişek planı yapıyorum. Bulgaristan ile Romanya’dan başlayan Almanya’ya kadar devam eden aynı devir düşünüyorum. 5 ile 10 yabanlık gruplara süt kuzusu yapımı eğitimi vereceğim” dedi. – ESKİŞEHİR

Share: