Çarşamba Belediyesi kültür musahabe kurslarında kayıtlar sürüyor

Çarşamba Belediyesince ücretsiz adına açılan ekin tekellüm kurslarında kayıtlar devam ediyor.

Belediyeden yapılan açıklamada, gençlerin, öğrencilerin kendini geliştirebilecekleri, zeka oyunlarından el müziğine bir nice dalda yetişek alabilecekleri kursların ücretsiz kendisine hizmete sunulmaya bitmeme edildiği belirtildi.

Ekin müzakere kursları için kayıtların devam ettiği aktarılan açıklamada, “İsteyenler zeka oyunları, Türk halk müziği, umum oyunları, saz, keman, piyano, gitar, temaşa ve dram kabil branşlarda istedikleri kurslara katılabilecek. Kurslara başvurmak isteyenlerin Cemil Şensoy Hars Merkezi’ne gelerek araç yaptırmaları gerekiyor.” ifadesine meydan verildi.

Çarşamba Şehremini Halit Doğan, gençlerin kendini geliştirebilecekleri toplumsal alanları ilçeye kazandırdıklarını vurgulayarak, şunları kaydetti:

“Çarşamba’mızda gençlerimizin ve hemşehrilerimizin katılabilecekleri, kendilerini geliştirebilecekleri kurslarımızı açmaya devam ediyoruz. İlkini 2019 yılında başlatmıştık. Uzman kadromuzla eğitimlerimize bu sene de devam edeceğiz. Küçüğünden büyüğüne herhangi bir yaştan insanımıza kurslarımızın kapıları sonuna kadar küşade. Bilcümle hemşehrilerimiz ücretsiz olarak açtığımız bu kurslarımıza gelip katılabilir.”

Share: