CHP’li Torun, Kılıçdaroğlu’nun Mümkün Cumhurbaşkanı Adaylığına Karadenizli’nin Yorumunu Açıkladı: “Bir Vakitler Endişeler Vardı, Ama Deminden Terfian…

Selen: TAMER ARDIL ERŞİN- Almaç: EKSIKSIZLIK SEVİNDİRİCİ

CHP Umumi Başkan Yardımcısı Seyit Torun, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun olası Reisicumhur adaylığına Karadenizlilerin bakışını; “Banko, bir zamanlar bazı endişeler, kaygılar vardı, ama o kaygılar çıktı gitti. Seçkin sabık zaman yükselerek devam fail tıpkısı hamaset var. İçinde bulunduğumuz sorunları çözebilecek tek ismin Eksiksizlik Kılıçdaroğlu olduğunu gittiğimiz bir nice yerde duyuyoruz” diye niteleyerek açıkladı.

CHP Lideri Kılıçdaroğlu’nun Giresun ziyaretini ZÜMRÜDÜANKA Fen Ajansı’na değerlendiren CHP Genel Komutan Yardımcısı ve Cıvıl Cıvıl Mebus Seyit Torun, Kılıçdaroğlu’nun yavaş yavaş Türkiye’yi gezdiğini söyleyerek, “İktidarımızda Türkiye’nin sorunlarını elbette çözebileceğimizi anlatıyor. İçinde bulunduğumuz olumsuzlukları zahir giderebileceğimizi anlatıyor. Vatandaşta dahi fiyat buluyor. Değme yerde demet güvenilmez boyutta. Temas gittiği yerde katiyen vatandaşlarımızın ilgisi büyüyerek artıyor. Bu birlikte iktidara geleceğimizin sunu yetişkin göstergesi” dedi.

Torun, yurttaşların çözüm istediğini kaydederek, Karadenizlilerin “geçmişten bu yana kandırıldığını” belirtti. Torun, sözlerine şöyle devam etti:

“Değme seçimde Karadenizlinin, üreticilerimizin vaatlerle kandırıldığını, amme kaynaklarının Karadeniz Bölgesi’ne yetirince verilmediğinin birlikte burada vatandaşımız tabir ediyor. Tığ üstelik bu sorunları çözmeye talibiz. Sayın Umumi Başkanımız bile biricik yegâne bunları anlatıyor. Benzeri fındık bölgesindeyiz. Fındığın yeryüzü koca rekoltesinin olduğu yerdeyiz. Giresun, Cıvıl Cıvıl, Trabzon. Bu mıntıka sunma aşkın fındık üreticisinin olduğu ve fındık rekoltesinin olduğu bölge. Bittabi Düzce, Adapazarı o kesim birlikte var amma üzülerek söylüyoruz. Seçme sene tıpkı ümit içerisinde üreticimiz. Değme sene tıpkı imge içerisinde. Ama ayak tabanı fiyat açıklandıktan sonraları de tayf kırıklığı bitmeme ediyor.

Reisicumhur geldi, ala ile vala ile Erdoğan açıkladı. 54 teklik dedi, sonra giydirilmiş dedi, 52 liraya düştü. Demincek da serbest piyasada 43 lira. Siftinlik değme sene üreticinin karşı teri sömürülüyor. Maatteessüf ayrımsız mutluluk düşünün benzeri yabancı firmaya teyit olmuş durumda. Bizim bu fiyatı belirlememiz gerekirken, üreticinin cebin terini bu iktidarın değerlendirmesi gerekirken, bir ecnebi firma değerlendiriyor. Bu birlikte beribenzer yara. Halkın iktidarını kurduğumuzda inanıyoruz kim Millet Masası ile birlikte iktidara geldiğimizde, üreticinin cebin terinin karşılığını vereceğiz ve o ecnebi alıcılara ilişkin etmeyeceğiz. Üretecimiz birlikte karşı terinin karşılığını nasıl algı.”

Torun, Karadenizlilerin Kılıçdaroğlu’nun umulur Cumhur Reisi adaylığına pekâlâ baktığını ise şöyle anlattı:

“Banko, zamanında gâh endişeler, kaygılar vardı, amma o kaygılar artık gitti. Her sabık devir yükselerek bitmeme fail aynı cüret var. İçinde bulunduğumuz sorunları çözebilecek tek ismin Kemal Kılıçdaroğlu olduğunu gittiğimiz birçok yerde duyuyoruz. Bir Zaman ‘acaba’lar vardı, ‘Olabilir mi?’ diye bire bir üzüntü vardı. Demincek seçkin ziyaret ettiğimde, rastgele nöbet geldiğimde desteğin anbean arttığını ve bu konuda Türkiye’nin sorunlarını çözebilecek yegâne ismin Kemal Kılıçdaroğlu olduğunu rapor ediyorlar.”Share: