“Cumhuriyet Altını Satranç Turnuvası” başladı

Erzurum’da, 29 Teşrinievvel Cumhuriyet Altını Bayramı dolayısıyla çokça sayıda okuldan öğrencinin katılımıyla planlı “Cumhuriyet Altını Satranç Turnuvası” başladı.

Türkiye Satranç Federasyonu Erzurum İl Temsilciliği ve Bahçeşehir Koleji Erzurum Kampüsü eliyle kombinasyon edilen ve 2 periyot sürecek ödüllü turnuvaya çeşitli okullardan 150 öğrenci katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla kampüs içindeki alanda başlayan ve 10 gözyaşı şeş, 14 ve 16 gözyaşı olarak 3 kategoride planlı turnuvada, öğrenciler puan kullanmak amacıyla birbirleriyle savaşım etti.

Öğrenci velileri da turnuvaya katılan çocuklarını heyecanla izledi.

Satranç Federasyonu Erzurum İl Casus Yardımcısı ve Satranç İl Hakemi Müdahir Alem, AA muhabirine, parçalanmamış resmi bayramlarda satranç turnuvası düzenlendiklerini belirterek, organizasyona Erzurum ve ilçelerinden öğrencilerin katıldığını söyledi.

Katılımcılara başarılar dileyen Alem, “Hararetli ve heyecanlı şekilde başladığımız turnuvaya ağır sıklet katılım var. Kota koyarak programı düzenledik, katılımcıların kâffesi lisanslıdır.” dedi.

Bahçeşehir Koleji Erzurum Kampüs Müdürü Yaşar İspir bile Cumhuriyet’in 99. yılı dolayısıyla törenler gerçekleştirdiklerini belirterek, “Kampüs kendisine Cumhuriyet Satranç Turnuvasına aile sahipliği yaptığımız amacıyla bahtiyar ve gururluyuz. Iye ve öğrencilerimize turnuvaya gösterdikleri kısık bağlam ve katılımdan periferi teşekkür ederim.” diye konuştu.

Turnuvaya katılan öğrencilerden Yusuf Kahraman Aydemir ise organizasyona katıldığı amacıyla mutlu olduğunu belirterek, “Çokça bol geçti, rakibim üstelik iyiydi amma ego kazandım. Herkese başarılar dilerim.” dedi.

Öğrencilerden Yiğitlik Esmer bile Cumhuriyet Altını Bayramı’nın kutlu olmasını dileyerek, turnuvanın uyumlu ve çekişmeli geçtiğini aktardı.

Pazar haset bitiş müsabakalarıyla sona erecek turnuvada dereceye girenlere ödülleri verilecek.

Share: