Destek AFAD gönüllüsü eğitiminin son gününde 25 delege eğitimi kudretli şekilde tamamladı

Bayburt İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü binasında ‘Bindi AFAD Eğitimi’ çerçevesinde 25 kişiye sunulan eğitimde sona gelindi.

8 aktarılma süresince AFAD personellerince verilen eğitimde 25 emanet eğitimi muvaffakiyetli bir şekilde tamamlayarak Destek AFAD gönüllüsü olmaya doğruluk kazandı. Eğitimin ilk günlerinde hafif kontrol istirdat eğitimi başlığı adı altında gönüllülere umumi arama kurtarma eğitimi, terbiye alanında hararet ve oba eğitimi, afet farkındalık eğitimi verilmişti. Eğitimin akıbet 3 gününde ise İnsani yardım ve psiko-toplumsal eğitimi, ilk yardım farkındalık eğitimi verilerek eğitimler sorunsuz tıpkı şekilde tamamlandı.

Destek AFAD terbiye gönüllülerine ilgilerinden ve başarılarından belde teşekkür fail Bayburt İl Kıyamet ve Ivedili Ebat Müdürü Adil Aslan, “2021 yılında facia eğitim bilimi yılı ve 2022 yılında kıran tatbikat yılı adına faaliyetlerimizi yürütüyoruz, bu çerçevede AFAD bindi gönüllülerimiz var. Bu bindi gönüllülerimizin 1’nci grubunun sabık sene eğitimlerini tamamlamıştık, 25 kişilik 2’nci grubumuzun de hafta içerisinde eğitimleri başladı ve bugün itibariyle sona duayen oldu. Bayburt ilimizde meydana gelebilecek afetlerle ait işlemek amacıyla gönüllülerden oluşan ekiplerimiz tamamen kıran ve acil durumlara hazırlanıyor, seçkin konuda eğitiliyor. Eğitildikten bilahare ise afet ve ivedili durumlarda görev alıyorlar. Ego bilcümle gönüllülerimize çokça teşekkür ediyorum ayrımsız zamanda müdürlüğümüz personelleri olan eğitim veren arkadaşlara dahi teşekkürlerimi sunuyorum. İnşallah gönüllülerimiz çoğalır, sayıları artar” şeklinde konuştu. Bunun alay malay sınavları başarıyla güzeşte ve eğitimi tümler destek AFAD gönüllülerine sarsıntı çantası verildi. – BAYBURT

Share: