Diyarbakır’da vatandaşlar ‘Çadırını kap gel’ kampında buluştu

Diyarbakır Kayapınar Belediyesinin bu sene ilkini düzenlediği “Çadırını kap gel” etkinliği ağırbaşlı sargı gördü.

Kayapınar Belediyesi, ayrımlı ayrımsız etkinliğe imza atarak seçme yaştan doğaseveri benzeri kampta buluşturdu. “Çadırını ten gel” kampı hafta sonu birbirinden renkli aktivitelerle katılımcılara unutulmaz anlar yaşattı. İlçe sınırları içerisinde saha düz tarihi ve kültürel özellikleriyle bilinen Devegeçidi Piknik Alanında yapılan etkinlik ağırbaşlı demet gördü.

Her yaştan doğaseverin otağ kurduğu kampta katılımcılar, gündüz planlı huy yürüyüşüne katıldı. Çocukların ve gençlerin sosyalleşmesine ulama sağlayan etkinliklerde akşam yakılan kamp ateşinin etrafından müzikler seslendirilerek, keyifli anlar yaşandı. Kampta hemen ayrıntılar değil, yetişkinler için dahi içtimai aktiviteler ve yarışmalar düzenlendi. Kampın son gününde katılımcılar belde temizliği yaparak farkındalık oluşturdu.

Kayapınar Kaymakamı ve Belediye Başbuğ Vekili Arif Karaman, enerjik bir hayat benimseyerek, insanları daim debi etmeye motive etmek, farkındalık oluşturarak huy yürüyüşü faaliyetlerini çoğaltmak istediklerinin altını çizerek, “Bu miftah ile yapılan kül etkinliklerde doğada yaşam ve piknikçi diye tabir edilen vatandaşları da natür üstüne bilinçlendirmek ve herif eliyle yapılan tahribatları düşürmek istiyoruz. Bu çalışmanın ilkini Kayapınar sınırlarımızda düzlük kayran tarihi ve kültürel özellikleriyle da aşina Devegeçidi Köprüsü mevkiinde yaparak, gerçekleştirdik. Katılımcılarımız oldukça keyifli ve iyice tıpkı hafta sonu geçirdi. Bu kök etkinlilerimiz artarak devam edecektir” diye niteleyerek konuştu. – DİYARBAKIR

Share: