EMRE EVET HAKKINDA 8 YIL 3 TABAN BÜYÜKLÜĞÜNDE HAPİS İSTEMİ

? YANLIŞLIK örgütü lideri Sedat Peker’in matbuat danışmanı olarak bilinen Ahmet Emre Tamam üzerine savca hazırlandı. Bed Ahmet Emre Tamam karşı “cürüm harıldamak üzere kurulan örgüte unsur olma”ve “silahla bilerek yaralama” suçlarından 8 sene 3 taban büyüklüğünde hapisle cezalandırılması temenni edildi.

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan iddianamede, “Reis Bey Sedat Peker Cürüm Örgütü” karşı soruşturma yürütülerek dava açıldığı ve bu davanın Küçük Asya 16. Aheste Ceza Mahkemesinde bitmeme ettiği belirtildi.

İddianamede şüpheli Ahmet Emre Tamam’un, yanlişlik örgütü lideri Peker’in Türkiye’den ayrılışı ve mütenevvi sınırlı dışı ülkelerinde firari yerine bulunduğu süreçlerde bizzat beraberinde olduğu aktarıldı. Ahmet Emre Evet’un içtimai medyayı aktif şekilde kullandığı, teşekkül lideri ile mail bağlantılı ve iltisaklı olduğu kaydedildi. Karanlık Ahmet Emre Tamam’un “Başkan Sedat Peker Cürüm Örgütü” ile bağlantılı olduğu, örgüte bizzat müzaheret ettiği, örgütün içtimai iletişim araçları işlerinde mesul olduğu iddianamede anlatıldı. Emre Tamam’un Twitter hesabı üzerinden örgüt aleyhine yazılar yazan gazeteci ve kişileri misyon alır nitelikte tweetler yayınladığı, bu şekilde örgütü etkili tutmaya ve örgütün faaliyetlerinin devam ettiğini göstermeye müteveccih sosyal medya paylaşımlarında bulunduğu anlatıldı. İddianamede, “Şüphelinin bu kapsamda toplumsal medya hesapları üzerinden tahminî 400 bin takipçiye ulaştığı, takipçi sayısı ile degaje kitlelere ulaşıp teşekkül propagandası yaparak teşekkül üyelerini kıpırdak tutmaya çalıştığı, antrparantez paylaşımlarında örgütün cemiyet üstünde varlığını hissettirmeye yönelik paylaşımlarda bile bulunduğu belirleme edilmiştir” ifadelerine birlikte yer verildi.

Sedat Peker’in Müttehit Fellah Emirlikleri’nde bulunduğu tam devlet yetkililerinin aldığı değişmeyen doğrulduğunda toplumsal iletişim araçları kullanımının kısıtlandığı hatırlatılan iddianamede, Sedat Peker’in içtimai medyayı özlük hesaplarından kullanamadığı, toplumsal medyada yayınlanmasını istediği metinleri karanlık Emre Peki’a WhatsApp’tan gönderdiği ve şüphelinin de bu metinleri zat içtimai iletişim araçları hesabından yayınladığı, bu şekilde örgüt liderinin isteği ile örgütün amacı doğrultusunda debi ettiği vurgulandı.

İddianamede, ibret Emre Peki’un vazıh kaynaklarda ve basında örgüt lideri Peker’in matbuat danışmanı ve sorumlusu adına tanındığı anlatıldı. Emre Evet’un, cürüm örgütüne ilişik Adadolu Adalet Sarayında görülen davada maznun olan gâh kişilerle yakın alışveriş içerisinde olduğunu gösteren HTS kayıtlarının bulunduğu bile aktarıldı.

Ankara Cumhuriyet Altını Başsavcılığına başvuran gizli tanığın beyanına saha sunulan iddianamede, Emre Tamam’un gazeteci Emre Erciş’in 2021 yılında İstanbul Fatih’birlikte silahla yaralanmasına ilgili eylemde Sedat Peker’in talimatları doğrultusunda birleştirme ettiği ve bu eylemde teşekkül kapsamında sorumlu olduğu anlatılırken, Ahmet Emre Evet’un, “suç harıldamak için kurulan örgüte üye olma” ve “silahla bilerek yaralama” suçlarından 3 yıl 3 aydan 8 yıl 3 ayak tabanı kadar hapisle cezalandırılması temenni edildi.

Share: