Erdoğan, Pahor’u resmi törenle karşıladı

Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye’ye resmi ziyarette bulunan Slovenya Cumhurbaşkanı Borut Pahor’u Beştepe’birlikte resmi törenle karşıladı.

Pahor’un bulunduğu dirlik aracını, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi önündeki caddede karşılayan süvariler, araca tören düzeni kapısına büyüklüğünde zevcelik etti.

Reisicumhur Erdoğan, Pahor’u Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nin esas methal kapısında karşıladı.

Erdoğan ve Pahor’un tören alanındaki yerlerini almalarının arkası sıra, 21 kol heyetiyle atışı eşliğinde iki talih milli marşları çalındı. Borut Pahor, Kolcu Alayı Merasim Kıtası’nı, Türkçe “Selam er” diye selamladı.

Törende, tarihte kurulan 16 Türk devletini kaşkariko fail bayraklar ve askerler birlikte yer aldı.

İki mevki heyetlerinin takdimi sonrasında, Erdoğan ve Pahor, merdivenlerde Türkiye ve Slovenya bayrakları uğrunda gazetecilere andırma verdi.

baş başa görüşmeye geçen Erdoğan ve Pahor, heyetler arası görüşmelerin peşi sıra anlaşmaların imza törenine katılım edecek ve kuma matbuat toplantısı düzenleyecek.
Reisicumhur Erdoğan, Slovenya Cumhurbaşkanı Pahor onuruna resmi akşam yemeği verecek.

Törende, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Uran ve Uygulayım Bilimi Bakanı Mustafa Varank, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Cumhurbaşkanlığı İdari İşler Başkanı Kip Kıratlı, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Yüklülük ile Ankara Valisi Vasip Atmaca bile hazır bulundu.

Erdoğan, Akkuyu Nükleer Okkalı Santrali’ni musahabe etti

 

Reisicumhur Erdoğan’dan mir: Fiyatları indirin

 

Share: