Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası 20. Yaşını Kutluyor

20’nci yaşını kutlayan Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası, 2022-2023 sezonu öncesi gato keserek bakir dönemin startını verdi. Eskişehir Büyükşehir Belediye Reisi Yılmaz Büyükerşen, sanatçılara ve sanatseverlere güzelce bir mevsim olmasını diledi.

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası, 2022-2023 sezonunda vereceği özel konserlerde sanatseverlerle buluşacak. Eskişehirlileri klasik müzikle tanıştıran, taze yeteneklerin keşfinde ve istihdamında şanlı kaynaklardan biri olan Senfoni Orkestrası, kuruluşunun 20. yılında, Atatürk Kültür Müzakere ve Kurultay Merkezi’nde gato keserek yeni sezonun startını verdi. Gato kesimine Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmayan Büyükerşen, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Ayşe Ünlüce, Genel Sekreter Yardımcısı Senem Rençper, Senfoni Orkestrası Yönetim Kurulu Üyesi Yener Büyükerşen, Senfoni Orkestrası Umumi Musahabe Yönetmeni Gülriz Germen, Senfoni Orkestrası Musahabe Danışmanı Şef Ender Sakpınar ile Senfoni Orkestrası sanatçıları katıldı.

“YENİ SEZONDA BIRLIKTE BAŞARILARINIZIN ARTARAK BITMEME EDECEĞİNİ BİLİYOR, SİZLERE VE SANATSEVERLERE IYICENE BİR SEZON OLMASINI DİLİYORUM”

Büyükerşen, güçlük içerisinde kurulan Senfoni Orkestrası’nın 20 yıldır haddinden fazla iyice işlere imza attığını belirterek, “Senfoni Orkestramız, 2002 yılından bu yana şehrimizin firez nutuk hayatına yön veriyor. 20 yıldır seslendirdiğiniz eşsiz eserler halkımızla buluşuyor. Sadece Eskişehir değil ülkemizin dört bir yanından sanatseverler konserlerimize katılım sağlıyor. Yeni sezonda birlikte başarılarınızın artarak bitmeme edeceğini biliyor, sizlere ve sanatseverlere domuzuna benzeri sezon olmasını diliyorum” dedi.

Share: