Fiorentina-Başakşehir maçının ardından

Medipol Başakşehir Ustalık Direktörü Emre Belözoğlu, Fiorentina’ya yenildikleri karşılaşmanın sonucundan mutlu olmadığını ancak ati perşembe aynı maçlarının elan olduğunu ve onu yolmak için seçkin şeyi yapacaklarını söyledi.

Turuncu-lacivertli takımın beceri direktörü Belözoğlu, UEFA Avrupa Konuşma Ligi A Grubu beşinci haftasında İtalya temsilcisi Fiorentina’ya 2-1 yenmiş oldukları maçın peşi sıra planlı matbuat toplantısında açıklamalarda bulundu.

Önemli aynı karşılaşma oynadıklarını belirten Belözoğlu, “Oyuna ongun başladığımızı düşünüyorum. İstediğimiz kabilinden giderken amal çok yalınç aynı gol yedik. Karşımızda bence filhakika grubun arz ferah takımı var. Onları zaman da yenebilirdik, evvel maçta üstelik yenmiştik. Amma bittabi kim hem fiziksel hem bireysel nitelik adına bizden henüz üstteler. ahzetmek gerekiyor. Bence önce yarıda 1-0 yürek girebilseydik haddinden fazla elan farklı bir şekilde buradan ayrılabilirdik. İki yüce oyuncumuzun sakatlanması birlikte tıpkısı anda dâhilen yapacağımız aşama gücünü biraz azalttı. Maçın biraz böyle tıpkısı senaryosu de oluştu. Üzgünüm.” diye niteleyerek konuştu.

Belözoğlu, karşılaşmada itidalli sahadaki oyuncularının yaşadığı sakatlıkların kendilerini etkilediğinin altını çizerek, “Bizim amacıyla daha geçmiş yarıdan Mahmut’un sakatlanması, oraya Berkay’ı almamıza sebep oldu. Ondan sonra Lucas Biglia sakatlanınca oraya Ömer’i aldık. İkisi da esasta bu pozisyonu oynamaya, alay malay oynamaya haddinden fazla alışık değiller. Bizim oyunumuzun kamu merkezi olan iki aktör oyundan çıktı. Hem Lucas hem Mahmut. Burada gerçekçi olmak geçişsiz. Fiorentina’nın kulübesiyle bizim kulübemiz beyninde ayrımsız nitelik farkı var.” ifadelerini kullandı.

Fiorentina’nın oyunu kabul etmek üzere hamleler yaptığını anlatan Emre Belözoğlu, şöyle devam etti:

“Ben da elimden geldiğince dolay tarafa sonradan iki kadem yaptım amma oyunu istediğimiz merkezde dulda ve transfer anlamında kalık kaldık. Sonrasında dahi benzeri serencam 10 dakika bence istediğimiz kabil gitti. Orada biraz pozisyona girebilirdik. Ama karşımızda 25 oyuncusuyla haddinden fazla nitelikli bir mızıka var. Biz listeye 23 aktör yazabildik. Üç oyuncumuz alil kaldı İstanbul’birlikte. Tığ buraya biraz fire benzeri kadroyla geldik diyebiliriz.”

Belözoğlu, hedeflerinin grubu ilk sırada bitirip, serencam 16 turuna eğlenmek olduğunu belirterek, “Bu akşamki sonuçtan kıvançlı değilim ama biz evvel sıradayız, perşembe benzeri maçımız daha var. Onu bağışlamak için gelişigüzel şeyi yapacağız.” değerlendirmesinde bulundu.

Rakipleri Fiorentina’nın hem Serie A’ya hem de UEFA Avrupa Konferans Ligi’ne gani başlamadığını, buna karşın onları gruplarının hep favorisi gördüğünü anlatım fail Belözoğlu, rakiplerinin gani benzeri teknik adama topluluk olduğunu ve kaliteli oyuncularının bulunduğunu kaydetti.

” Fatih Deyim, Fiorentina’dayken beni istemişti”

Futbolculuğu döneminde Fiorentina’ya transferinin gündeme gelip gelmediği sorusunu İtalyanca yanıtlayan Belözoğlu, “Fatih Fehva, Fiorentina’ya geldiğinde beni o zaman istemişti. Ben o tam Galatasaray’daydım. Galatasaray, faziletli aynı mülk istemişti. Fiorentina üstelik o parayı verememişti. Amma Fatih hocayla benzeri görüşmemiz olmuştu. Zaten tıpkı sene sonra dahi ego Inter’e imzayı attım.” ifadelerini kullandı.

Belözoğlu, İtalya’nın kendisi üzere rastgele devir özel olduğunu dile getirerek, İtalya’nın ve Inter’in her devir kalbinde olduğunu sözlerine ekledi.

Share: