Göbek Güreşi Beklenti Kadınlar ve Rical Türkiye Şampiyonası’nda Bilecikli sporculardan iri başarı

Batın Güreşi Ümit Kadınlar ve Erkekler Türkiye Şampiyonası’nda Bilecikli sporcular turnuvaya kaşe vurarak mızıka halinde Türkiye ikincisi oldu.

Türkiye Geleneksel Güreşler Federasyon Başkanlığı’nın 2022 yılı hayatiyet programında yer düzlük Ümitler Göbek Güreşi Türkiye Şampiyonası 11-13 Teşrinisani 2022 tarihlerinde 34 ilden 400 sporcunun katılımı ile Niğde’de gerçekleştirildi. Hem kız hem de ayvaz kategorisinde mindere sâdır Bilecikli sporcular turnuvaya kaşe vurarak topluluk halinde Türkiye ikincisi oldu. Kızlar kategorisinde 48 kilogramda sıklette mindere çıkan liyakatli sportmen Sıla Durmaz bilcümle rakiplerini yenerek altın madalya elde etti ve Türkiye Şampiyonu oldu. +70 kilogramda sıklette mindere sâdır Hatice Ziyalı Göktaş, 63 kilogramda Bayram Ayı Yağmur Tunca ve 52 kilogramda Çilem Temiz Söğüt sim madalya elde ederek kişi sıkletlerinde Türkiye ikincisi olurken 57 kilogramda mücadele eden Sümeyye Bahir ise tunç madalya elde etti ve Türkiye üçüncüsü oldu.

Ümit Erkekler kategorisinde +90 kilogramda sıklette mindere sâdır Mikail Zaloğlu Türkiye Şampiyonu olurken +90 kilogramda mücadele eden Fatihcan Erhan gümüş madalya elde etti ve Türkiye ikincisi oldu. 60 kilogramda sıklette Bekir Duygusal Taraklı ile 73 kilogramda sıklette mücadele eden Serkan Değirmenci tunç madalya elde ederek Türkiye üçüncüsü oldu. Bu sonuçların ardından toplamda 2 altın, 4 sim ve 3 bronz madalya elde eden Bilecikli sporcular mızıka halinde turnuvayı ikinci tamamladı. Turnuvanın sunma centilmen sporcusu ödülü ise 52 kilogramda savaşım fail liyakatli sporcu Merve Aybüke Özdemir oldu. – BİLECİK

Share: