Hararet çıkan apartmanda kediler için daireye giren itfaiye aracı erinin, “halılarınız az buçuk battı, hakkınızı helal edin” sözlerine beklenmeyen yanıt

Afiyet Mahallesi Esat Sokak’ta bulunan 5 kıvrım apartmanda meydana gelen olayda, 5 bükülmüş apartmanın garajında, daha bilinmeyen bir sebeple cuşiş daha çok. Dumanların sardığı apartmandaki vatandaşlar evlerini infirak ederek durumu itfaiye aracı ekiplerine bildirdi. Garajda çıkan coşkunluk, olay yerine mevrut itfaiye ekiplerinin müdahalesiyle dairelere sıçramadan söndürüldü.

KEDİLER İÇİN DAİREYE GİRDİLER

Apartman sakini bire bir avrat, ateş sönüm çalışmaları esnasında evinde kedilerinin bulunduğunu ve durumlarından endişe duyduğunu söyleyerek, itfaiye aracı ekiplerinin kedilerini taharri etmesini istedi. İtfaiye ekipleri, kedileri çevirmek için yapı katından daireye giriş yaptı. Kedilerin afiyet durumlarının ongun olduğunu gören ve korktukları için yakalayamayan itfaiye ekipleri elleri abes bayağı indi.

HELALLİK İSTEĞİNE ŞOKE FAIL YANIT

İtfaiye eri, kedilerini muntazır vatandaşa, “Kedileriniz çokça dosdoğru, ego onları tutamadım; çok ürkmüş hayvanat. Evinizde bir tane da esrar bulunmayan amma takkadak halılarınız az buçuk battı. Hakkınızı helal edin” dedi. İtfaiye erinin helallik istediği avrat ise, “Keşke kedilerimi getirseydiniz, o devir hakkımı helal edecektim” şeklinde cevap verdi.Share: