Hastalıklı Belediyesi’nden Öğrencilere Kademe ve Sokak Hayvanları Eğitimi

4 Teşrinievvel Hayvanları Dulda Haset dolayısıyla Dertli Belediyesi Efsanevi Kademe vasıtasıyla okullarda planlı eğitimler devam ediyor.

Çok sayıda sokak hayvanına ev sahipliği yaparak afiyet hizmeti veren Dertli Belediyesi Geçici Hayvan Bakımevi, 4 Teşrinievvel Hayvanları Siper Günü kapsamında efsanevi bakımevi faaliyetleri, meri yöntemler ve ilgilendiren kanunlar üzerine eğitimler düzenliyor.

Dertli Belediyesi Içtimai Arkalama İşleri Müdürlüğü’ne tutkun Efsanevi Bakımevi Baytar Hekimi Ahmet Çavdar aracılığıyla 30 ilkokulda 1.500 öğrenciye verilmesi planlanan eğitimlerde rüçhan namına hayvanların yaşam haklarının korunup gözetilmesi, onlara alın gösterilecek sevginin önemine değinilirken; hayvanların korunması için düzenlenen seçim, Dertli Belediyesi Geçici Efsanevi Bakımevi ve faaliyetleri, sokak hayvanlarının beslenmesi, sokak hayvanlarına takılan küpe ve çiplerin amacı ve öneminin beraberinde dertli aynı efsanevi görüldüğünde yapılması gerekenler, hayvan sahiplendikten sonra yapılacaklar, hayvanlardan insanlara bulaşabilecek emraz, kapik ısırması ile pisik tırmalaması yaşanması yerinde yapılacaklar ve çoğu dirilik tarafından iptila edilen kedi ve köpek tüyünün zararı olup olmadığı ve kist yapıp yapmadığı, bakımevine yapılacak görüşme konularında bilgiler aktarıldı.

Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt dahi 75. Sene Mustafa Kemal İlkokulu’nda düzenlenen eğitimea katılarak öğrencilere haremlik etti ve  yapılan sunumun arkası sıra onlarla kardeşçe etti.

Eğitimlere zevcelik fail Çorlu Belediyesi Geçici Hayvan Bakımevi’nin kişi misafiri “Karamel” ise çocukların maskotu oldu.

Share: