Hatay yerel haberi… Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Kavga Samandağ’daydı

Hatay Büyükşehir Belediye Reisi Lütfü Çekişme, Samandağ’bile vatandaşlar, mahalle muhtarları, sivil topluluk yerleşmiş temsilcileri ve doyum önderleri ile ayrımsız araya geldi.

Tomruksuyu, Fidanlı, Kapısuyu ve Deniz mahallelerinde hemşehrileri ile buluşan Hatay Büyükşehir Belediye Reisi Lütfü Savaş, Hatay Büyükşehir Belediyesi ve HATSU vasıtasıyla ilçeye yapılan hizmetlerden bahsetti.

“İÇME SUYU BORULARINI YENİLEDİK”

Samandağ’ın içme suyu sorunun büyük oranda çözdüklerini anlatım fail Çarpışma, “İçme suyu borularını yeniledik. İmkanlarımızı en üst seviyede zorlayarak bakım üretiyoruz. Temas ilçenin hizmete ihtiyacı var ama Samandağ’ın daha çok var. Hatay’birlikte vakit kaybetmeden bir baraj yaptılar. Onun bile sulama suyu bulunmayan. İçme suyu üzere akıtma hattını bitiremediler. İnşallah kudret olduğumuzda ilçemiz için Ankara’dan çıktı talebimiz olacak” dedi.

“HATAY’DA HBB’DEN APAYRI ÇALIŞAN GELGEL YOK”

Reyhanlı ve Antakya’üstelik yapılan ayakkabıcılar, mobilyacılar ve endüstri sitelerine destek verdiklerini, metalciler sitesinin münakasa aşamasında olduğunu dahi tamlayan Savaş, “Biz bu çalışmaları siyaset için yapmıyoruz. Orada çalışan vatandaşlarımızın ailesine, çocuklarına ulama arz etmek için yapıyoruz. Buraya da yardım vermeye hazırız. Hatay’de HBB’den bambaşka çalışan gelgel bulunmayan. Bildirme haddinden fazla biz bakım ediyoruz. Samandağ yıllardır merkezi hükümetten gerekli desteği alamadı. Sıkıntıları bütün tığ önemsiyoruz” diyerek konuştu.

Hatay Büyükşehir Belediye Reisi Lütfü Cenk, henüz sonra Budun İttifakı ortaklarından CHP ve İYİ Parti’nin ilçe başkanlıklarını musahabe etti. Çarpışma, Millet İttifakı mensuplarının seçimi kazanacaklarına inanması gerektiğini vurguladı. Yedi ay bilahare Türkiye’ye adaletin geleceğini belirten Savaş, Millet İttifakı’nın iktidarında kaza ve büyükşehir belediye başkanlıkları ile hükümetin Hatay ve Samandağ’a elan iyicene hizmetler yapacağını belirtti. Çarpışma, Samandağ Muhtarlar Derneği’nde mahalle muhtarları ile görüştü. Uğraş, mahallelerin eksiklerini ve muhtarların taleplerini geçmiş ağızdan dinledi.

“ÖNÜMÜZDEKİ SEÇİM ŞANS SEÇİMİDİR”

Bugüne büyüklüğünde verdikleri sözleri hesabına getirdiklerini ve getirmeye bitmeme ettiklerini rapor eden Çarpışma, “Siftinlik ağırlık şartlar altında çalışıyoruz. Kapalı imkanlarla gücümüz yettiğince sizlerle gelişigüzel oluyoruz. İnanıyorum ki 7 ay sonraları iktidara geldiğimizde buraya imdi hizmet getireceğiz. Önümüzdeki intihap şans seçimidir. Enflasyonda ezilenlerin, çocuklarını güçlükle okutanların seçimidir” dedi.

“İKTİDARIN BURADAKİ TEMSİLCİLERİ HATSU’YU HİZMET YAPAMAZ HALE GETİRMEK İSTİYOR”

Cidal konuşmasının devamında şu sözlere yer verdi:

“Acun Bankası raporlarına göre yer erdemli enflasyona sahip 6. ülkeyiz. Çabucak Zimbabve, Venezuela, Somali, Suriye ve Lübnan bizden incitici durumda. Yolsuzlukla mücadelede Tanzanya da bizden evvel. 2011’deki milli gelirimiz 7 bin 300 dolarken şu anda 5 bin dolar. İktidarın buradaki temsilcileri HATSU’yu hizmet yapamaz kuzuluk haberdar etmek istiyor. Amaçları yatırımları ve hizmetleri engelletmek. HATSU aylık 75 milyon teklik faaliyet faturası ödüyor. Buna denk takkadak 35 milyon liralık su faturası öğrenim ediyoruz.”

“ANITLAR KURULU’NDAN SİT ALANI OLAN BU BÖLGEDEKİ YOLUN YAPIM İZNİNİ ALABİLMEK İÇİN HADDINDEN FAZLA UĞRAŞTIK”

Mağaracık, Kapısuyu, Hıdırbey ve Vakıflı mahallelerini birbirine bağlayan yolu yerinde inceleyici Savaş, “Anıtlar Kurulu’ndan sit alanı olan bu bölgedeki yolun imal iznini alabilmek amacıyla çok uğraştık. İzni aldıktan bilahare 4 mahalleyi birbirine bağlayan bu 7 kilometrelik yolu asfaltladık. Mahalle sakinlerine ve buraya gelen vatandaşlarımıza dobra, güzel olsun” diyerek belirtti.

Cenk bir zamanda beton asfalt serimi tamamlanan Deniz Mahallesi’ndeki Ganim Canbolat Caddesi’ni da inceledi. Samandağ’ın sakat şehremaneti başkanlarından olan Ganim Canbolat’ın adının verildiği caddede HBB Başkanı Cenk, Samandağ Belediye Başkanı Yâren Eryılmaz ve sakat Komutan Ganim Canbolat buluştu.

“SAMANDAĞ HALKI LÜTFÜ SAVAŞ’A GÖRÜŞ VERDİ, VERMEYE DA DEVAM EDECEK”

1984 yılında belediye reisi olan Canbolat, “Samandağ halkı Lütfü Savaş’a rey verdi, vermeye dahi devam edecek. Lütfü Çarpışma’a oyu bayıla bayıla, gönüllü benzeri şekilde veriyoruz. Tığ tıpkısı aileyiz. Şehremaneti başkanlığı daha çok benim dönemime göre çok değişti. Bölgedeki altyapı ve asfalt çalışmalarından ufuk iki başkanımıza birlikte teşekkür ederim” dedi.

Uğraş’a ilçedeki ziyaretlerinde CHP Hatay Milletvekili Mehmet Güzelmansur, CHP Samandağ İlçe Başkanı Turgay Parazit, uray meclis üyeleri ve muhtarlar eşlik etti.

Share: