“Hayata Damga Verelim 2022” projesinden 16 binden fazla öğrenci yararlandı

Kastamonu İl Güven Müdürlüğü Topluluk Destekli Polislik Idarehane Müdürlüğü vasıtasıyla yerel toplumsal etki projesi kapsamında planlı “Hayata Renk Verelim 2022” projesinin kapanışı gerçekleştirildi.

Trafik bilgisi, emniyetli genel ağ, bilinçlendirme faaliyetleri, spor, sinema, ilçe gezileri ve özel bireylere müteveccih çeşitli faaliyetlerden oluşan ve 10 kamer süren projeden 16 bin 328 öğrenci yararlandı.

Kastamonu Valisi Avni Çakır, Seyrangah Tepesi’nde düzenlenen programda yaptığı konuşmada, bu çeşit projelerin artarak devam edeceğini söyledi.

Öğrencilerin spor, natür, konuşma, bilim ve toplumda seçme kademedeki âdem ile kaynaşmasının kendisini mutlu ettiğini anlatan Şarap, “İnşallah bu soy etkinliklerle sizleri yarınlara, büyüklerine, tabiata, arkadaşlarına hürmetli ve sevgiyi muallel etmeyen, derslerine etkin, yarınlara güçlü şekilde hazırlamak hepimizin görevi.” dedi.

İl Güven Müdürü Kayhan Ay ise 10 kamer süren proje kapsamında bir nice aktiflik ve canlılık gerçekleştirildiğini dile getirerek, şöyle konuştu:

“256 öğrenciye spor malzemesi dağıtıldı. Hususi bireylerimize ve ailelerine, içtimai yaşamda serbest olmadıkları hissi verilerek mütenevvi etkinliklerle bindi olduk. 500 dezavantajlı mektepli ilçelerden alınarak sinema faaliyeti gerçekleştirildi. Fotoğrafçılık Tabiat Çevre Kulübünce öğrencilere kılgısal ışık eğitimi verildi. Projemizi hayata geçirirken desteklerini rastgele antlaşma yanımızda hissettiren Valimiz Sayın Avni Çakır’a, projemizi maddi adına destekleyen Kronospan Orman Ürünlerine, proje paydaşlarımız Milli Yetişek ve Deneyimsizlik Spor İl Müdürlüğüne, teşkilatımız ve emek arkadaşlarım namına teşekkürname ediyorum.”

Programa Kastamonu Belediye Başkanı Galip Vidinlioğlu ile güven personeli, öğrenciler ve öğretmenler katıldı.

Konuşmaların peşi sıra Kamer, Vali Çakır’a günün anısına levha sundu.

Share: