Icra Vekili Amaç Gurur, göz ve kira fiyatlarının serian düşeceğini söyledi

Yer, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Uğur Gelgel, Gaziantep’te inşa edilecek Yeşilvadi 3 Kıvrım Köprülü Kavşağı’nın asıl atma töreninde yaptığı konuşmada, Gaziantep’i ayn bebekleri adına gördüklerini, bu eren şehre TOKİ vasıtasıyla bugüne büyüklüğünde hep yatırım değeri 6,8 milyarı bulan asar kazandırdıklarını söyledi. Kente 20 bin 500 yıpranmamış yuva kazandırdıklarını, camiler, okullar, afiyet ocakları, kamu binaları, spor salonları, 33 bin peyrev kapasiteli stadyum ihsan ettiklerini anlatan Gurur, şöyle bitmeme etti:

“Amma durmuyoruz. Toplanmış yatırım tutarı 4,2 bilyon lira projelerimize olanca hızımızla bitmeme ediyoruz. Bunun içerisinde 5 bin 700 konut var, kavim bahçeleri, alnaç yenileme ve sokak güzelleştirme projeleri, içme suyu hatları, atılmış su tasfiye ve misil düzenlemelerine kadar onlarca yatırımımız var. Gaziantepli hemşehrilerimiz değme şeyin sunu güzelini doğruluk ediyor. Sebep? Çünkü Anteplinin alnı terli, Anteplinin gözleri ışıl ışıl, Antepli ağırbaşlı. Biz Anteplilerde kökü yüzyıllara uzanan balaban aynı duruşu, nazik benzeri tarihi görüyoruz. Şehitkamil Kuzeykent’te 2 bin 149 bakir basamak nesir ediyoruz. Ayrıksı ilçelerimizde mecmu 5 bin 986 ev yapıyoruz. Nurdağı’nda 211, İslahiye’de 430 konutumuzun yapımında dahi sona geldik. Şahinbey Güneykent’te 2 bin 417 konutumuzun, Nizip’te 499 konutun yapımına devam ediyoruz. Olur, bu kadarıyla yetinebilir miyiz? Gaziantep büyürken biz yerimizde sayamayız. Şehitkamil Kuzeyşehir’de 2 bin 429 konutumuzun yapımına eylül ayında başlıyoruz. Bu yılın böylece ve 2023’ün önce aylarında, toplamda konfirmasyon edeceğimiz 10 bin bakir yuvamız şimdiden okşayıcı hayır olsun.”

“KONUT VE KİRA FİYATLARI HIZLI ŞEKİLDE DÜŞECEK”

Eskimemiş göz yapımlarıyla ilgilendiren üstelik müjdeler veren Hava, “Sayın Cumhurbaşkanımız geçtiğimiz günlerde Cumhuriyet tarihinin yeryüzü iri içtimai göz projesinin önceki müjdesini verdiler. Cumhurbaşkanımız Antep’e haddinden fazla efdal sayıda tıpkısı göz yapılması talimatını bizlere verdiler. Tığ dahi inşallah Gaziantep’imize TOKİ vasıtasıyla 10 bin yeni bölük yapacağımızın sözünü buradan veriyoruz. Ayrıca Büyükşehir Belediyemizin yapacağı 3 bin 500, Şahinbey Belediyemizin inşa edeceği 1500 konutla beraber toplanmış 15 bin bakir yuvayı sizlere bergüzar ediyoruz. Tabiatıyla bizim şu anda Antep’in dört bir birlikte 50 ve 100 bin sosyal konut projemizdeki 8 bin 135 konutumuzu ve biten 20 bin 500 kullanılmamış yuvamızı üstelik eklediğimizde Antep’imize 43 bin 500’den aşkın basamak kazandırmış olacağız. İşçi kardeşlerimiz, genç kardeşlerimiz, yeni evli kardeşlerimiz, sakat ve emeklilerimiz, şehit ve gazi ailelerimiz yeni yuvalarına sunma akıllıca ifa koşullarıyla, kira öder üzere cemaat olacaklar. Şuna inanın, bu kampanya duyurulduğu andan itibaren hem göz fiyatları hem üstelik kiralarda düşüş başladı. İnşallah kısa müddet içerisinde müteselsil namına basamak ve kira fiyatları daha da acul bire bir şekilde düşecek. Yüzlerce sektörü ait bu bölük kampanyasıyla mobilyacısından camcısına, marketinden yapım sektörüne, bilcümle esnaflarımız 85 milyon kazanacak, Antep kazanacak, Türkiye kazanacak.”

KENTTEKİ YATIRIMLAR

İller Bankası ile bu zamana büyüklüğünde 2,2 milyar teklik yatırımla 86 eseri Gaziantep’e kazandırdıklarını, 468 milyon teklik 16 yatırımın ise son hızıyla devam ettiğine meni eden Çekicilik, kentte yapılan projelerin detaylarını anlattı. Bütün maliyeti 290 milyon teklik olan baran suyu, içmece suyu altyapı hatları, 6 bin metre uzunluğundaki angajman yolları, 3 alt geçidi ile iki anne dingil üstünde inşa edilecek Yeşil Düz 3 Bükülmüş Köprülü Kavşak projesinin bile ulaşımda çokça koca tıpkısı dönüm noktası olacağına bel eden Gelgel, “Hem kazaları bildirme aza indirecek hem de Yeşilvadi Millet Bahçesi girişinden başlayarak güçlü haddinden fazla mahallemizin bile bağlantısını sağlayacak. Bu ağız yardımıyla vatandaşlarımız bati bir mahrukat tasarrufu yapmış olacak. Böylece çevre kirliliği, gelgel kirliliği arz uzuv inecek. Rastgele şeyden öte Anteplilerin yıllardır beklediği sorun çözülecek, trafik yoğunluğu azalacak. Kısacası kavşağımız canımız için, malımız üzere, çevremizin geleceği için iri tıpkı kâr sağlayacak.” diye konuştu.

“2023 SEÇİMLERİ ŞIŞMAN ÖNEM GENIŞLIK EDİYOR”

Budun amacıyla çalışmaya devam edeceklerini nâkil Kurum, “Bir Tane bire bir gayemiz var, güneş yazdığımız Antep’ten aldığımız güçle, sizlerden aldığımız dualarla, milletimizden aldığımız destekle eskimemiş ayrımsız gündüz, yıpranmamış bire bir kabile, eskimemiş tıpkısı yengi hikayesi düzenlemek. İşte bu noktada 2023 seçimleri iri ayrımsız önem sunma ediyor. Bu seçimde ‘durmak bulunmayan yola bitmeme’ diyenler ile ‘neme lazımcılar’ yarışacak. Bu seçimde ülkesine hizmetkar olanlarla ülkesini küresel lobilere şikayet edenler yarışacak. Dünyanın ayn bebeği Antep’ten ‘Dünya beşten büyüktür’ diye niteleyerek haykıranlarla ‘Aman kimseyi rahatsız etmeyelim’ diyenler savaş edecek. İlk günkü aşkla, azim ve kararlılıkla büyük Türkiye amacıyla çalışacağız. Buradan hep alay malay küçümseme veriyoruz, çalınmadık bap, girilmedik kerte bırakmayacağız. 781 mahallemizin tamamında, hep gönüllere dokunacağız. 2023 seçimlerinde, cumhurbaşkanımızı sunu erdemli oyla, eskimemiş ayrımsız rekorla destekleyeceğiz.” ifadelerini kullandı.Share: