İRANLI SAMNEH’İN KIZIYLA FİLMLERİ ARATMAYAN MALTALIK HİKAYESİ

İRANLI Samneh Bahrami Jolfaci (39), bağımlı olan eşinin mızrap alabilmek amacıyla satacağını söylediği kızı Zehra’yı Türkiye’ye kaçırdı. Eşinden gördüğü hız nedeniyle ortada tümör oluşan, riskli olduğu için ameliyat olamayan Jolfaci, şu an beş 2’nci sınıfa revan kızı ile içerisinde beş altı yük kâin yıkı ayrımsız evde yaşam mücadelesi veriyor.

İran’ın İsfahan kentinde İman Javiz (39) ile evlenen Samneh Bahrami Jolfaci, bu evlilikten bir kız çocuğu dünyaya getirdi. Eşi, mızrap kullanmaya, arkası sıra üstelik takat uygulamaya başladı. Samneh’in eşi uyuşturucu kabul etmek için evdeki birçok altın pırtı kadar 1,5 yaşındaki kızını dahi satmaya değişmeyen verdi. Jolfaci, tıpkısı geceleyin yanına aldığı kızıyla Türkiye’ye kaçtı. Erzurum’a mevrut Jolfaci, eften püften, kapısı bile olmayan tıpkısı sülale kiraladı. İranlı ana ve kızına Palandöken Kızılay Şubesi erbap daha çok. Kızılay sebebiyle evine beş altı kayıt kayran ve ısıdam araç giren Samneh Bahrami Jolfaci, bugünlerde beş 2’nci sınıfa giden kızı için hayata tutunmaya çalıştığını söyledi.

Eşinin uyuşturucu bağımlısı olması ile yaşantılarının karmakarışık olduğunu ve gördüğü güç nedeniyle arasında tümör oluştuğunu tamlayan Samneh Bahrami Jolfaci, şöyle konuştu

‘Ne paramız hangi bile bundan sonra evde satabilecek aynı yük kalmadı. Eşim esrar alabilmek için kızımı satacaktı. Antrparantez tıpkısı devir bana zılgıt yöneltmek ve bu kararına itiraz etmemem üzere evde bir kuşun kafasını keserek, ‘Ben çocuğu satıyorum’ dedi. Haddinden Fazla korktum ve kızımı üstelik alarak 6,5 sene önceki Türkiye’ye kaçtım. Bizim burada yeryüzü şişman destekçimiz Kızılay. Salim olsun ocak sahibimiz üstelik durumumuzu bildiği için icar almıyor. Kocam beni çok dövdüğü üzere babam kalp krizi geçirdi. Herhangi Bir ahit göğsüme tekme vurduğundan göğsümde birlikte kist oluşmuştu. Erzurum’de işler oldum ve iyileştim. Ayrımsız süre evvel başım ve gözümdeki elem ve ekstrem unutkanlık nedeniyle doktora gittim. Yapılan kontrollerde, gördüğüm ivinti dolayısıyla beynimde tümör oluşmuş. Işler olmam gerekiyor amma âmâ ya da hafızamı kaybetme kabil riziko var. Benim ileriye çevrik tıpkı hayalim namevcut. Bundan sonraki hayatımızda kendim üzere değil kızım amacıyla pir, bayındır tıpkısı yaşam istiyorum. Kızım ongun olsun, bana kâfi. İran’a gidersem yasalar gereği kızım benden alınıp babasına verilir, beni dahi cezaevine atarlar. Zira orada annenin ayrımsız hakkı namevcut.

İlkokul 2’nci derslik öğrencisi Zehra Javiz, babasını tek hatırlamadığını annesinin durumuna ise çok üzüldüğünü söyledi. Annesinin iyileşmesi için temas akşam dua ettiğini belirten Javiz, Büyüyünce İngilizce öğretmeni gelmek istiyorum. Hayalim ise okulda yaptığım ve evin duvarına astığım havuzlu aynı eve eş olup annemle pir devam etmek diyerek konuştu.

Share: