Isparta’da eşini öldüren, kayınvalidesini yaralayan sanığa ağırlaştırılmış müebbet istemi

Isparta’bile, yüklü eşini tabancayla öldüren, kayınvalidesini yaralayan maznun Ayhan Yılmaz için ağırlaştırılmış müebbet mahbes istemiyle sevgili açıldı.

Isparta Cumhuriyet Altını Başsavcılığınca hazırlanan ve Isparta 1. Gösterişli Ukubet Mahkemesince kabul edilen iddianamede, ayrı yaşadığı eşi aracılığıyla maktul iki maaş aylı Rabia Yılmaz’ın tıpkı çağ içinde sanıktan şikayetçi olduğu belirtildi.

İddianamede, sanık için “kadına karşı isteyerek öldürmeye teşebbüs, bölük dokunulmazlığı ile avrat eşe cebin isteyerek katil” suçlarından ağırlaştırılmış müebbet kodes cezası istendi.

Rabia Yılmayan’ın elan geçmiş de sanıktan şikayetçi olması üzerine dulda kararının bulunduğunun vurgulandığı İddianamede, Yılmayan’ın bu karardan sonradan annesinin evinde yaşamaya başladığı kaydedildi.

Sanığın kayınvalidesi Ayfer Aydınlı, iddianamedeki ifadesinde, Ayhan Yılmaz’ın kızı Rabia Yılmaz ile 5 yıldır görüştüğünü, kızının kimi zaman mesail yaşadığını anlattı.

Sanık Yılmaz ise iddianamede düz düzlük ifadesinde, şu bilgileri verdi:

“Rabia ile yaşadığımız sorunlar yüzünden sürekli küsüp barışıyoruz. Rabia benden 18 haftalık iki canlı. Yaşadığımız problemler yüzünden annesinde kalmaya başladı. Olay haset evdeki efektif ve bezen eşyalarımı alabilmek amacıyla kilidi değiştirerek eve girdim. Rabia bu durumu ayırt ederek bana plan attı. Ego üstelik o akşam ezanı yanına gitme kararı aldım. Rabia’nın ailesi aracılığıyla yıldırma edildiğim için yanıma zırh almaya değişmeyen verdim. Arkadaşıma anbean bana zırh gerçekleştirme etmesini söyledim. Keçiborlu ilçesine anbean iki cebe inceledik ama birine param yetmedi, diğerini ise beğenmedim.”

İddianamede, kendisine cebe realizasyon eden İ.P’yi aradığını ve tanımadığı ayrımsız kişi eliyle silahı konfirmasyon aldığını anlatan sanık, şu ifadeleri kullandı:

“Silahı 12 bin liralık karşılığında anlaştık. 10 bini verdim ve arkadaşımdan aldığım arabayla Rabia’nın adresine gittim. Evde kimesne yoktu. Daha önceki evde kaldığım amacıyla eğin teras kapısından yürek girdim. Bala odasında beklemeye başladım. Rabia’yı odaya çağırdım, o da gelmedi. O an kızgınlıkla silahı sıkarak gaye gözetmeksizin üç ahali yara ettim. Rabia bulunduğu yere yığıldı. Kayınvalidemin ise bağırarak hariç çıktığını gördüm. Görüngü sonrası evden çıktım bir akşam konteynerde kaldım. Sonraları düşündüm, tasdik olmaya karar verdim.”

Hızırbey Mahallesi’nde 21 Haziran’dahi Ayhan Yılmaz, siper kararı kâin gebe eşi Rabia Yılmayan’ı, evine girerek tabancayla öldürmüş, kayınvalidesi Ayfer Aydınlı’yı yaralamıştı.

Share: