İYİ Partili Kabukcuoğlu: “YANLIŞSIZ Tümen hükümetleri bir zamanlar Türk Kızılaya engel verilmiştir”

İYİ Parti Eskişehir Saylav Aslan Kabukcuoğlu, AK Parti hükümetlerinde Türk Kızılaya engel verildiğini ati sürerek, kurumun İYİ Öğür iktidarında mutlu görevini hiçbir istismara uğramadan namına getirmeye devam edeceğini söyledi.

Kabukcuoğlu, Meclis’te düzenlediği basın toplantısında, bu haftanın Kızılay Haftası olduğunu belirterek, 11 Haziran 1868’birlikte “Osmanlı Dertli ve Pestil Askerlere Arkalama Cemiyeti” yerine kurulan kuruma, bugünkü adını Atatürk’ün verdiğini dile getirdi.

Türk Kızılayın ancak ortamında ve dışındaki görevlerine meni eden Kabukcuoğlu, böylesine eşsiz ve koca bire bir derneğin toplum aracılığıyla kabulü ve kimliğinin ispatının yıllara sadık adına aynı mesai ve çaba sonucunda oluştuğunu söyledi.

Kabukcuoğlu, “Fakat DÜRÜST Tümen hükümetleri bir zamanlar benzeri çocuğun dahi farkında olacağı hatalar işlenmiş ve maalesef Türk Kızılaya zarar verilmiştir. Anca kim, 2017 yılında Türk Kızılayı üzerinden adı ongun anılmayan ayrımsız vakfa servet aktarılmış, rüşvet kaçırılmış ve Kızılay buna aygıt edilmiştir.” ifadelerini kullandı.

Tarafsız olması gereken alım başkanının da taraflı tıpkı yaklaşım izlediğini encam süren Kabukcuoğlu, “Türk Kızılayın yöneticilerine, hayatın olağan akışının çokça çok üzerinde ücretler ödenmiş, haddinden fazla pahalı binalar kiralanmış, sonunda Kızılayın lükse gideri artırılmış ve Kızılayın parası israf edilmiştir.” iddiasında bulundu.

İddiaların aynı aktarılma Kızılaya yapılan kan bağışlarını birlikte inatçı etkilediğini savunan Kabukcuoğlu, “Şeffaflık, sıhhat ve değerli içerisinde hava görevine devam etmelidir.

İYİ Tümen iktidarında Türk Kızılayı, bu hümayun görevini tek istismara uğramadan adına getirmeye devam edecektir. Kurumumuza yerine getirmekte olduğu bu büyük görevlerde başarılar dilerim.” diye konuştu.

Share: