İyi Tümen, “Eş Yükselmezse Alçalır Yurt” Çalıştayları Düzenleyecek

İYİ Fırka Kadın Politikaları Başkanlığı; kadınların sorunlarının ortaya çıkarılması ve çözüm önerileri geliştirilmesi üzere 81 ilde “Kadın Yükselmezse Alçalır Yurt” çalıştayları düzenleyecek.

İYİ Öğür Karı Politikaları Başkanlığı, Umumi Komutan Meral Akşener liderliğinde Türkiye’nin 81 ilinde hararetli kadınların sorunları ve hal önerileri amacıyla “Eş Yükselmezse Alçalır Vatan” çalıştayları düzenleyecek. 5 Teşrinisani’da Samsun’da başlayacak çalıştay serisine ait partiden yapılan açıklama şöyle:

“Bu çalıştayların genişlik yüce çıktısını, millî politikaya yön yöneltmek üzere evcil ve lehçe düzeyde hazırlanacak olan karı temalı ülke bildirgeleri ve kesim bildirgeleri oluşturmaktadır. Degaje ayrımsız katılımla gerçekleştirilecek olan çalıştaylarda, zait ayrımcılık kaygısıyla kadınlara meri eşey kotası, yüzde 20 yerine erkekler amacıyla uygulanacak. Bu hedefler doğrultusunda gerçekleşecek çalıştayların ilki 5 Teşrinisani 2022 Cumartesi günü Samsun’da başlıyor.

Çalıştaya Samsun’un yanında Sinop, Amasya, Giresun, Kargaşa, Rize, Trabzon ve Artvin illerinden bile iştirak sağlanacaktır. Sivil cemiyet kuruluşları, muhtarlar, akademisyenler, karı kooperatifleri, bölüm ve borsa temsilcileri ile toplamda 200’ü aşkın kişinin katılım sağlayacağı önceki çalıştay, iki ayrı oturumda gerçekleşecek.

Çalıştayın geçmiş oturumunda herhangi bir şehrin temsilcileri vatandaş masalarında tıpkısı araya gelerek zat şehirlerinde ruhlu kadınların karşılaştığı mesail, bu sorunların kaynağı ve hal önerilerini tartışacaklar. Tartışmanın peşi sıra değme devlet için yurttaş masalarında tayin edilen mesail ve hal önerilerini içeren devlet bildirgeleri hazırlanacak. İl masalarından birer temsilcinin seçilmesiyle kesim masasında devam edecek olan ikinci oturumda, kesim genelinde kadınların yaşadıkları sorunlar ve hal önerileri konusunda tartışmalar yürütülecek, eş görüşler ve öneriler doğrultusunda karı temalı kesim bildirgeleri hazırlanacak.”

“Avrat Yükselmezse Alçalır Vatan” çalıştay serisi, 5 Son Teşrin 2022 Cumartesi günü Samsun’da saat 10.00-17.00 saatleri beyninde Ramada Samsun Otel’bile düzenlenecek.

Share: