Kılıçdaroğlu: “Bildirme geç 2 yıl içerisinde Suriyeli kardeşlerimizi göndereceğiz”

Kılıçdaroğlu: “Genişlik geç 2 sene içerisinde Suriyeli kardeşlerimizi göndereceğiz”

“Irkçılık yapmadan, Türkiye’nin itibarını koruyarak göndereceğiz”

“Birey ve servet güvenliğinin tekrar sağlanması amacıyla kâin olan yönetimle tören düzeni yapılacak”

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Osmaniye’birlikte kanaat önderleri, muhtarlar ve STK temsilcileriyle buluştu

OSMANİYE – CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Yer geç 2 yıl içerisinde Suriyeli kardeşlerimizi göndereceğiz. Irkçılık yapmadan, Türkiye’nin itibarını koruyarak göndereceğiz. Geçmiş onların oradaki yolunu, hastanesini Avrupa Birliği fonlarıyla müteahhitlerimiz yapacak. Duygusal ve para güvenliğinin tekrar sağlanması için bulunan olan yönetimle protokol yapılacak, gerekirse Birleşmiş Uluslar devreye girecek. Tırnaklarına beis gelmeyecek” dedi.

Kılıçdaroğlu, Osmaniye’dahi yetinme önderleri, muhtarlar ve STK temsilcileriyle bir araya geldi. Kentte kâin bir dernek salonunda planlı toplantıda mütekellim Kılıçdaroğlu, kuvvet olduklarında yeryüzü geç 2 yıl içerisinde Suriyelileri gönderecekleri belirterek, “En geç 2 sene içerisinde Suriyeli kardeşlerimizi göndereceğiz. Irkçılık yapmadan, Türkiye’nin itibarını koruyarak göndereceğiz. Ilk onların oradaki yolunu, hastanesini, Avrupa Birliği fonlarıyla müteahhitlerimiz yapacak. Can ve mülk güvenliğinin esasen sağlanması amacıyla mevcut olan yönetimle protokol yapılacak, gerekirse Mürekkep Milel devreye girecek. Tırnaklarına engel gelmeyecek. Gaziantepli gelişim insanlarının daha önce orada fabrikaları vardı. ‘Fabrikaları yeniden açın, gelişim verin’ diyeceğiz. Orada çalışsınlar üretsinler, sonradan seyyar namına gelsinler Türkiye’ye. Türkiye iri ayrımsız öz saygı yapacak” dedi.

“Mehabetli ordumuzun elinden alınan hastaneleri alıp yeniden ordumuza vereceğiz”

“İktidar olduğumuzda bire bir hafta içerisinde şanlı ordumuzun elinden alınan hastaneleri alıp baştan ordumuza vereceğiz” diyen Kılıçdaroğlu, şöyle devam etti:

“Tanrı baht kıymet kudret olduğumuzda tıpkı hafta içerisinde mehabetli ordumuzun elinden alınan hastaneleri alıp yeniden ordumuza vereceğiz. Sivil tıpkı hekim terörle mücadelede nakıs 30-35 derecede gidip dahi görev yapmaz rüfeka. Askeri doktor gider görevi o doğrusu. Şarapnel geldiği antlaşma bomba patladığı antlaşma ilk müdahaleyi o yapar zaten. Siz takılmak için apayrı yerden Türkiye’ye getiriyorsunuz yolda dirilik hayatını kaybediyor, martir oluyor. Şu soruyu sorun. Hangi gerekçeyle ordunun elinden hastaneler alındı. Bana çıkıp benzeri Tanrı’ın kulu söylesin. Ben bu güne kadar bu soruyu yüz kere sordum cevabını alamadım. Siz birlikte sevgili buraya benzeri güruh mebus geliyor. Ihvan siz bu hastaneleri sebep kapattınız. Neden ordunun elinden aldınız.”

“Alem, yurt bizim al çizgimizdir”

Sancak ve vatanla sorunu olmayan herkesin başının üzerinde yeri olduğu ifade fail Eksiksizlik Kılıçdaroğlu, “Milliyetsever duygunun çokça balaban olduğunu biliyorum Osmaniye’birlikte. Esasta rastgele birimiz milliyetçiyiz elhak. Bizim 6 okumuzdan birisi dahi milliyetçiliktir. Bayrağı ve vatanıyla sorunu sıfır herkesin başımın üstünde yeri var. Ki olursa olsun hangi görüşten olursa olsun. Her insana ocumak duyarım. Kâfi kim bayrağıyla vatanıyla sorunu olmasın. Bayrak, yurt bizim kırmızı çizgimizdir. Bunun altını hele yemek isterim” şeklinde konuştu.

Share: