Köydeki vatandaşların fındık ve cevizlerini araklayıcı hırsızlar yakayı ele verdi

Kastamonu’nun Cide ilçesinde buğulu iki vatandaşa ilişkin 14 çuval fındık ile 2 çuval cevizi arakçı üç kaba hırsızlar, JASAT ekipleri eliyle yakalandı. Gözaltına alınan şüpheliler tutuklandı.

Edinilen bilgiye göre, Cide ilçesine kapalı Sert köyünde durma fail M.A. (60) ve A.K. (75) isimli şahıslara ilişik 14 çuval fındık ve 2 çuval ceviz çalındı. Fındık ve cevizlerin çalınması sonrası yapılan ihbarı değerlendiren Kastamonu İl Jandarma Komutanlığına bağlı JASAT dedektifleri, şüphelilerin yakalanması üzere faaliyet başlattı. JASAT yoluyla yapılan huysuz icraat neticesinde fındık ve cevizleri çalan kişilerin Ü.Ö., B.Y. ve M.A. olduğu ve eksantrik tıpkısı alıcıya sattıkları belirleme edildi. Şüpheliler, JASAT ekiplerince yakalanarak gözaltına alındı.

Şüphelilerin çaldığı 14 çuval fındık ve 2 çuval ceviz de bulunarak sahiplerine doğrulama edildi. Olayla ilişik gözaltına alınan Ü.Ö., B.Y. ve M.A. isimli eşhas ise işlemlerinin peşi sıra çıkarıldıkları adliyeye irsal edildi. Hakim karşısına çıkartılan kişiler tutuklandı. – KASTAMONU

Share: