Mardin’de SELIM Partili kadınlardan depremzedeler amacıyla mutfak seti desteği

Mardin’de AK Partili kadınlar, Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenenler için 110 mutfak seti yardımında bulundu.

DÜRÜST Tümen Genel Gestalt Kadın Kolları marifetiyle “Sıcak Sofralar Yeniden Kurulsun Aş Damı Seti Kampanyası”na DOĞRU Öğür Mardin Kadın Kolları Başkanlığı aracılığıyla destek verildi.

YANLIŞSIZ Öğür Mardin İl Başkanlığında kadınlar, tencere, tava, çaydanlık, sepici, kase, çamçak, çatal, kaşık, saklama kabı, savsaklamak bıçağı ve sofra bezinin düzlük aldığı 110 seti kıran bölgelerine yakışmak amacıyla amade ayla getirdi.

İl Karı Kolları Başkanı Esengül Aydınlık Sancar, gazetecilere yaptığı açıklamada, depremin yaşandığı önceki andan itibaren sahada olan eş kolları teşkilatlarının, alelhusus kadınların ve çocukların ihtiyaçlarını tayin ve gerçekleştirme üzere seferber olduklarını söyledi.

Saha çalışmalarında değişik ihtiyaçlarla alay malay aş damı malzemesi ihtiyacı olduğunun de belirleme edildiği aktaran Sancar, “Her Bir arkadaşımız, evinde, çeyizinde hiç kullanmadığı aş damı malzemelerini getirdi. Ayrıca beher arkadaşımız duygun esnafımızdan ayrımsız küme alarak bindi oldu. Bu yarayı ulus kendisine bilcümle alay malay saracağımıza inanıyorum.” dedi.

Sancar, kampanyanın devam ettiğini, destek olmak isteyenlerin desteklerini beklediklerini bildirdi.

Share: