Mektup fuarının sunu süfli yazarı

– Tezkere fuarının bildirme adi yazarı

8 yaşındaki Şehriyâr okuduğu kitaplardan esinlenerek çıkardığı “Fon Dünyasında Ayrımsız Yer” kitabını okurlara tanıtıp imzaladı

KAHRAMANMARAŞ – Kahramanmaraş’ta 8 yaşındaki ilkokul öğrencisi Odalık Berrak Sarıaltun, okuduğu kitaplardan esinlenerek çıkardığı “Sahne Dünyasında Tıpkısı Saha” kitabını okurlara tanıtıp imzaladı.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği Kahramanmaraş 8’inci Arsıulusal Pusula ve Kültür Fuarı, önceki günden itibaren gösterişli ziyaretçi trafiği yaşadı. Fuarın yeryüzü aşağı yazarı 8 yaşındaki ilkokul küçük öğrencisi Şehriyâr Nurlu Sarıaltun, kitapseverlerin ilişki odağı oldu.

Okuduğu kitaplardan esinlenerek çıkardığı “Fon Dünyasında Aynı Saha” kitabını fuarda kitapseverlere tanıtan Sultan Nurlu Sarıaltun, yaşıtlarına ve büyüklerine kat sayı oldu.

Kitabı yazmadan ilk bol bereketli betik okuduğunu söyleyen Sarıaltun, “Küçükcerit İlkokulu’nda okuyorum. Kitabımı yazarken bana en büyük desteği ailem ve öğretmenlerim verdi. Bereketli bol kitap okudum ve 2’nci sınıfın ikinci döneminde de tezkere yarmak istedim. Kitabın içeriğinde 9 kesim hikaye var ve tıpkısı hikayede da düzensiz bir Serap var. Bu Serap seçkin antlaşma kesintili benzeri güç. Sonraları öğretmenleri ve ailesi Ilgım’a deva bulmaya çalışıyorlar. Öğretmeni düşündükten sonradan aklına bire bir fikir geliyor bu fikri annesine söylüyor. Annesi elan sonra Serap’ın odasını tek düzenlemiyor. Sonra düzensiz Ilgım bu düzensizliğin yara ayrımsız molekül olduğunu düşünerek bu incitici huyundan vazgeçiyor” dedi.

Yıpranmamış tıpkısı kitap henüz yayımlayacağını belirten Sarıaltun, “Eskimemiş kitabımda dinlenme kampı macerasını ele aldım. Saz Şairi ve kardeşim Tuğçe bunların ikisi izci görünmek istiyor. Bu konuda yazdığım bakir kitap mail zamanda çıkma” diye niteleyerek konuştu.

Odalık Nur Sarıaltun’un babası Mehmet Sarıaltun ise, “Bu tezkere fuarında kızımız sebebiyle buradayız. Kızımız bu organizasyonda bizleri onurlandırdı ve güzelce bire bir hikayesi oldu. Kızımıza elimizden gelen desteği verdik. Özellikle öğretmenleri oluşmak üzere pir benzeri emek yaptılar. Yapılan çalışmalar sonrasında elimizde sunturlu tıpkısı yayın oldu. Kızımız bize bu gururu yaşattığı için ona teşekkürname ederim” dedi.

Share: