Muğla haberi: Milas’ta Muhtarlar Günü kutlandı

2015 yılından bu yana kutlanan 19 Teşrinievvel Muhtarlar Günü, Muğla’nın Milas ilçesinde fariza işleyen muhtarlar ve ilçe protokolünün katılımıyla kutlandı.

19 Ilk Teşrin Muhtarlar Günü dolayısıyla Milas’ta merasim düzenlendi. Hacıilyas Mahalle Muhtarlığı önünden yürüyüş ile başlayan tören Atapark Meydanı’nda çelenk arz töreni ile bitmeme etti. Milas Muhtarlar Derneği Başkanı Mehmet Güdücü ve muhtarlar marifetiyle Atatürk büstüne çelenk sunulmasının arkası sıra ocumak duruşunda bulunularak İstiklal Marşı seslendirildi.

Milas Kaymakamı Mustafa Ünver Böke, CHP Muğla Mebus Suat Özcan, Milas Şehremini Muhammet Tokat, nazar başkanları, kurum amirleri, muhtarlar ve kocabaşı eşlerinin katılımıyla düzenlenen tören Milas Muhtarlar Derneği Başkanı Mehmet Çoban’ın günün önem ve anlamını belirten konuşmasıyla bitmeme etti.

Güdücü konuşmasında şunları dile getirdi:

“Tığ muhtarlar bildirişim açısından çok mefret tıpkı görevi ifa etmekteyiz. Bizler siyasi parti ismi belirtmeksizin mahalle ve köy halkı eliyle ismen seçiliriz. Bu nedenle, insanların güvenini kazanmış, etkin, adil, hukukun üstünlüğüne kani şahıslar başlamak zorundayız. Halkın rağbet ve arzularını, sıkıntılarını evvel elden bir üst makama bildiren insanlar olarak herhangi bir zaman vatandaşlarımızın talepleri doğrultusunda çalışıyoruz. Tabii bizim da belli başlı sorunlarımız var. Bu sorunların çözümü noktasında birlikte sakil tıpkı şekilde çabalıyoruz. İlerleyen süreçte bilcümle evcil idarecilerimizin cemi azamet büyüklerimizin ortak mutabakatıyla bu sorunların çözüleceğine inanıyorum. Zira tığ mahalle sınırlarımız doğrultusunda yüklülük bölgemiz içerisinde enfrastrüktür çalışmalarından tutun, düğün ve cenaze işlemlerine büyüklüğünde uzanan çokça serbest aynı yelpazede vatandaşlarımızın ihtiyaç ve taleplerinin bir numara adım muhatabı oluyor ve bunlar fasletmek isteyen ilk eşhas oluyoruz. Bugüne büyüklüğünde Milas’ta lüzumlu Kaymakamımız ve Uray Başkanımız lüzumlu ilçemizde hizmet veren alım ve kuruluşlar bizlerin birlikte oldu. Taleplerimizi duygusal kulağıyla dinlediler ve üstün bir cansiparane taleplerimizi adına getirmeye çalıştılar. Onlara bire bir nöbet henüz sizlerin uğrunda teşekkür etmek istiyorum. Bizim görevimiz sav yayımlamak değil, çözüm üretmektir. İlkemiz ihtişam ve halk arasında akva benzeri köprü olmaktır. Tekmil muhtarlarımızın bu özel gününü ilgiyle kutluyorum. Muhtarlar gününüz kutlu olsun”

Güdücü’ın yaptığı konuşmanın ardından aktiflik lokma ikramı ve toplu foto çekimleri ile akıbet buldu. – MUĞLA

Share: