Muş Valisi Gündüzöz 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla akıl yayımladı

Muş Valisi İlker Gündüzöz, 24 Son Teşrin Öğretmenler Günü nedeniyle düşünce yayımladı.

Gündüzöz, mesajında, dünyadaki sunu fedakar mesleklerin başında mevrut öğretmenliğin, himmet, çıdam ve müsamaha isteyen, bedeli tek maddi karşılıkla ölçülemeyecek büyüklüğünde zer, aynı adam yetiştirme konferans olduğunu söyledi.

Kendini geliştiren ve öğrencilerine bakir ufuklar açan öğretmenler sayesinde hararetli Türkiye için hareketli nesillerin yetişeceğini ifade eden Gündüzöz, şunları kaydetti:

“Sevgili Öğretmenlerimiz, ülkemizin rastgele köşesinde, çocuklarımızı, gençlerimizi geleceğe yeryüzü bereketli şekilde hazırlama idealinden tek antlaşma ödün vermediğinizden ve yetiştirdiğiniz gelişigüzel öğrenciye bu bilinçle yaklaştığınızdan on paralık şüphem bulunmayan. Tutuşturduğunuz eğitim bilimi meşalesi ile dün ve zaman olduğu kabilinden, erte birlikte geleceğin mimarı olmaya devam edeceksiniz. Bu duygu ve düşüncelerle yekpare öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutluyor, Başmuallim Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta görünmek için, görevleri başında martir olan ve aramızdan ayrılan kamu öğretmenlerimizi rahmet ve gocunmak ile anıyor, görevi başında bulunanlara çalışmalarında başarılar diliyorum.”

Share: