Nazilli’de iyilikçi vatandaştan depremzedelere savmak desteği

Aydınlık’ın Nazilli ilçesinde bire bir iyilikçi vatandaş 11 kişilik depremzede ailenin 2 maaş savmak masrafını karşıladı.

Kahramanmaraş Depremi’nin arkası sıra devlet genelinde olduğu kabil Entelektüel’a da yerleşen depremzede vatandaşların acılarına ortak olmak ve yaralarını girmek amacıyla tüm Aydınlılar tek kalpgâh oldu. Aydın Valiliği koordinesinde yürütülen çalışmaların yanında fahri vatandaşlar birlikte depremzede ailelere arkalamak için adeta birbiriyle yarışırken, Nazilli ilçesinde bir hayırsever vatandaşın hareketi ölçüm topladı. Galibiyet Mahallesi Muhtarlığı eliyle başlatılan ‘fiş ile atlatmak’ kampanyasına bindi veren tıpkısı iyicil, mahallede ruhlu 11 kişilik depremzede ailenin 2 mahiye atlatmak ihtiyacını karşıladı.

Konu ile ilişik toplumsal iletişim araçları üzerinden bilgilendirme özne Galibiyet Mahallesi Muhtarı Mustafa Certel paylaşımında, “Bugün aynı hayırseverimiz yapmış olduğumuz fiş ile savmak hayrımız için mahallemize yerleşen gerekseme sahibi toplam 11 kişilik depremzede ailemize az daha iki aylık savuşturmak ihtiyacını karşılamıştır. Bahis ile ilgili fırıncımız Mehmet Bilgen abim bilgilendirilmiş olup erte ailemize fişlerimizi teslim edeceğiz. Tanrı akseptans etsin inşallah. Bu hayrımız Ramazan sonuna büyüklüğünde bitmeme edecektir” ifadelerine düzlük verdi. – AYDIN

Share: