Onlar, ‘Dünya Engelliler günü’nde şarkı söyleyerek gönüllerince eğlendiler

Onlar, ‘Acun Engelliler günü’nde terane söyleyerek gönüllerince eğlendiler

BİTLİS – Bitlis Peyda Yaşam Bakım, Rehabilitasyon ve Aile Danışma Merkezi Müdürlüğü aracılığıyla “3 Mabeyin Acun Engelliler Haset” münasebetiyle planlı etkinlikte engelliler gönüllerince eğlendi.

Program diya ve mütenevvi video gösterisiyle başlayarak müzik coşku ile devam etti. Düzenlenen etkinlikte hava amirleri ve davetlilerle ayrımsız araya mevrut engelliler, öğretmenler korosunun söylediği aynı birinden evire çevire müzikler eşliğinde eğlenerek oyunlar oynadı.

Program böylece gazetecilere açıklama işleyen Bitlis Münhal Dirim Hizmet, Rehabilitasyon ve Aile Danışma Merkezi Müdürü Baylan Akay, “Zaman merkezimizde 3 Ara Dünya Engelliler Günü münasebetiyle program düzenledik. Amacımız engellilerimizin yaşadığı sorunlara dikkat çekmekti. Çalgı Aleti öğretmenleri üstelik engellilerimizde gelişigüzel güzelce tıpkı enstrüman dinletisi sundular. Az Çok pir program oldu” dedi.

Düzenlenen etkinliğe Yabani Armut Kaymakamı Fikret Üzücü, Bitlis Ocak ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü İsmetullah Altun, gurur amirleri ve davetliler katıldı.

Share: