Samsunspor’da kasıt Pendikspor karşısında 3 puan

Spor Küfe 1. Loda ekiplerinden Yılport Samsunspor’un teknik direktörü Hüseyin Eroğlu, hedeflerinin rastgele maçı çalmak olduğunu, Pendikspor karşılaşmasına birlikte galibiyet üzere gideceklerini söyledi.

Eroğlu, Nuri Asan Tesisleri’nde düzenlediği matbuat toplantısında, Dyorex Boluspor maçında sonuç dakikada yedikleri golle benek kaybı yaşadıklarını hatırlattı.

Boluspor karşısında alınan 2-2’lik beraberliğin kendilerini üzdüğünü belirten Eroğlu, “Eskimemiş bire bir haftaya girdik ve rakibimiz Pendikspor. Samsunspor’un hedefi rastgele maçı kazanmaktır. İstanbul’a da galibiyet için gideceğiz. Hazırlıklarımız bile güzelce şekilde devam ediyor. Sadece bizim üzere kısık gözüken, sakat oyuncuların fazla olması.” diyerek konuştu.

Moryke Fofana, Yusuf Abdioğlu ve Mucahit Albayrak’ın sakatlılarının devam ettiğini anlatan Eroğlu, ” Evren Karaman, Ahmet Sağat, Harris ve Yüksek Kaan Güneren sakatlıktan kullanılmamış daha çok. Tanque ise kart cezalısı. Bunlar bizim amacıyla haddinden fazla heybetli oyuncular. Çünkü maçlara 11 sevimli başlıyorsun, sonraları ilave ettiğin oyuncularla maçın seyrini değiştirebiliyorsun. Bu oyuncularımızın sakatlıkları geçtiği ahit haddinden fazla daha hayatiyetli tıpkı topluluk olacağız. Takım anlamında üstelik haddinden fazla yeterliyiz. Az Buçuk sakatlıklardan muhit etkileniyoruz.” ifadelerini kullandı.

2 oyuncunun kadro dışı bırakılması kararı

Eroğlu, Boldrin ve Novikovas’ın takım dışı bırakılmasını de değerlendirerek, şunları kaydetti:

“Boldrin ile ilgilendiren bu süreç, sahada yardımcı antrenörümüz yanına gittiğinde başının ağrıdığını, oyuna giremeyeceğini söyledi. Tığ dahi uymazlık yapmadık amma bu süreç, bizim verdiğimiz rapor, değme iki oyuncunun bile hem başarım hem da enerji anlamında daha gür olmaları amacıyla hep beklentimiz vardı. Burada ana olan Samsunspor ve armadır. Tek adam armadan iri değildir. Biz bile Samsunspor için dalavere kurulumuz ile böyle bir değişmeyen aldık. Bire Bir takımsak, tümce görevini yapmalıdır. Umumi anlamda baktığımızda hep oyuncularla çalışıyorum ve onlarla de toplantı yapıyorum. Hep söylüyorum, eğer hedefimiz Süper Lig ise haddinden fazla henüz fazla çalışmamız gerekiyor. Tabii skora yansıyan ayrımsız süreç yaşamıyoruz ama muvaffakiyet, bu çizgiler içerisindeki savaş ile olacak. Oyuncularımdan memnunum. Sistemsel benzeri geçişe döndük. Biraz henüz acele oynamaya çalışıyoruz. Civar kayran baskısı yapmaya, tempolu oynamaya çalışıyoruz. Çünkü Samsunspor hedefe gidiyorsa böyle oyalamak zorunda. Yapamayan, tümce dışında kalan oyuncularımız filhakika bizimle gelişigüzel mümteni.”

Öte yandan kırmızı-beyazlı kol, 29 Teşrinievvel Cumartesi haset deplasmanda oynayacağı Pendikspor maçının hazırlıklarına bitmeme etti. Ustalık yönetmen Eroğlu yönetiminde etkin futbolcular, ısınma koşusu ve ekin hikmet hareketleri yaptı. Tahminî 1,5 saat süren idman, koşa kale maçla sona erdi.

Share: