Şehrin ortasında kurduğu hobi bahçesinden, kışlık ihtiyacını karşılıyor

Şehrin ortasında kurduğu uğraşı bahçesinden, kışlık ihtiyacını karşılıyor

Polis memuru, kurduğu uğraşı bahçesinde stresini atıyor

DÜZCE – Düzce’dahi pandemi döneminde evinin bahçesinde oluşturduğu hobi alanı uzvi bahçeye döndü. Emre Ayhan, hisse senedi dışında hep zamanını geçirdiği bahçesinde özlük yetiştirdiği ürünleri ile bir tane yegâne ilgileniyor.

Sebze ve meyvelerini evinin bahçesinde yetiştiren Polis memuru Emre Ayhan, bostan ile ilgilendiğinde dinlendiğini ve stresini attığını belirterek “Pandemi döneminde kendimize bire bir cümbüş kaynağı haline getirdik. Hobi bahçesi olarak küçük parçalar halinde başlamıştık. Deminden ise bahçemizi büyüttük ve değme tür sebze ve meyveyi ekiyorum. Burada domates, kötürüm fasulye, görgüsüz, bamya, biberlerimiz, sırık fasulyeler var. Bunların tamamını burada yetiştiriyoruz. Ayrıca bahçemin başka tarafında dahi karpuzlar var. Bunların tamamını uğraşı amaçlı yapıyoruz. Yoruluyoruz, terliyoruz amma hem sporumuzu yapıyoruz hem hobimizi yapıyoruz. Gereksiz zamanlarımızda koştura koştura buraya geliyoruz. Bütün stresimizi burada atıyoruz. Burada çalışırken yorulmuyor, dinleniyoruz” dedi.

“Kışlık ürün çıkıyor, talip dahi alıyor”

Yazın yaptığı istihsal ile aile ekonomisine da katkı sağladığı söyleyen Emre Ayhan, “Yetiştirdiğimiz mahsulü kışlık kendisine ta hazırlıyoruz. Ekonomik olarak ta rahatlatıyor bizi. Bahçemiz binaların ortada olunca görenlerden üstelik olumlu tepkiler alıyoruz. Burada kimseyi huzursuz edecek ayrımsız davranışımız olmuyor. Ara Sıra balkonlarından görenler gelip çalışmalarımızı izliyorlar. İstediklerini de alabiliyorlar. Şimdiye büyüklüğünde tek baskı yaşamadık. Ara Sıra şeyleri yarmak amacıyla kağşamak gerekir. Bizde bu bahçeyi istekle ekiyoruz” ifadelerinde bulundu.

Bahçeyi görenlerde büyük alçalma ve bağlam bahçeyi geçiyor.Share: