SELIM Parti’li Atabek’ten HDP’ye tepki: Dağa kaldırılan kız çocukları üzere birlikte önerge verseydiniz bari

YANLIŞSIZ Tümen Sakarya Milletvekili Mahmur Çiçeği Erdoğan Atabek, TBMM Umumi Kurulu’nda HDP’nin kadına yönelik şiddetli ait önergesi üstüne hezel alarak, “Dağa kaldırılan kız çocuklarının, çocuklukları, gençlikleri, hayalleri ellerinden alınırken da takrir verseydiniz bari. O kızlara tacizler, tecavüzler, şiddetin sunma alası yapılırken vicdanınız neredeydi” dedi.

SELIM Parti Sakarya Mebus Mahmur Çiçeği Erdoğan Atabek, TBMM Umumi Kurulu’nda HDP’nin kadına yönelik şiddetle ilişik önergesi konusunda kortej aldı. Atabek, Gaziantep’te terör saldırısında hayatını kaybeden Hasan Karataş ve hoca Ayşenur Alkan’ı rahmetle anarak, “Söze nereden ve bittabi başlayacağımı bilmediğim tıpkı ruh zayi zarfında temas etmek durumundayım zaman. Zira yüreğim 6 çağ önceki İstanbul’daki yıldırı saldırısında hayatını kaybeden Istem ve evladı Yağmur, Yusuf ve evladı Ecrin, Gıyap ve eşi Elif amacıyla alaz alaz yanıyor. Güzeşte Gaziantep’te sunma sakıncasız durumunda evinde oyuncakları ile oynarken martir olan 5 yaşındaki Hasan ile yanıyor. Ailesinin sarıklı olduğu üzere alım duyduğu Ayşenur kardeşimin şehadeti ile yanıyor. Yıldırı saldırısı sonucu, çocukların okullarında yaralanmaları nedeniyle ayrımsız asıl namına alev alev yanarken konuşmak adeta zul oluyor” dedi.

‘ŞİDDETİN SUNU ALASI YAPILIRKEN VİCDANINIZ NEREDEYDİ’Söz konusunu önergenin sürat üzerine olduğunu hatırlatan Atabek, “‘Hadi anlatalım acıyı’ diyeceğim; amma önergeyi verenler, ‘terör örgütüne dur’ diyemeyenler, antrparantez bağını kesemeyenler ve hatta sırtını dayayanlar olunca; gözleri gözsüz, kulakları sağır, vicdanları damla reşit ise ne desek boşu boşuna, ne desek elverişsiz. Dağa kaldırılan kız çocuklarının, çocuklukları, gençlikleri, hayalleri ellerinden alınırken bile takrir verseydiniz bari. O kızlara tacizler, tecavüzler, şiddetin en alası yapılırken vicdanınız neredeydi. Ne şiddetten bahsediyorsunuz siz. İnsanın biraz yüzü kızarır, 2 aktarılma bilahare Öğretmenler Günü’nü tebrik etmek talih olmayan Ayşenur’un hatır kurumadan karı şiddetinden bahsetmeye. Haydi söylesenize, ‘PKK yavru katilidir, kadın katilidir’ diye niteleyerek. Hangi cins. Elhak biz dahi bugün size hangi aynı, ne önlem, ne siyaset anlatacak değiliz, zaman size aynada kendinize bakıp Hasan’ı, Ayşenur’u görmenizi referans ediyoruz” diyerek konuştu.’BU ALANDAKİ REFORMLARIMIZI ANLATMAYA 3 SAAT YETMEZ’

AK Tümen’nin kadına yönelik çabuk mücadelesinin benzeri kesim ile başlamadığını ve tıpkısı ittifak ile bitmeyeceğini kaydeden Atabek, “Sonuç 20 yıldır bu alanda attığımız adımları, reformları anlatmaya değil 3 dakika, 3 saat yetmeyecektir. Tıpkı koca hakkı ihlali olarak gördüğümüz, akseptans ettiğimiz ve yürüttüğümüz kadına müteveccih hızlı mücadelemiz, kanuncu düzenlemelerimiz, yöntem belgelerimiz, koruyucu ve yasaklayıcı mekanizmalarımız kapsamında, bugüne büyüklüğünde olduğu kadar daha çok birlikte Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde, ‘sıfır tolerans’ ilkesiyle, tıpkı kararlılıkla, bire bir hareketli şekilde uygulamaya bitmeme edeceğiz. Bundan on paralık kimsenin endişesi olmasın. Biz kararlılığımızı kesin benzeri şekilde bitmeme ettiriyoruz” ifadelerini kullandı.

Share: