SELIM Partili Ünsal: “Kırşehir’i çirkin etmeye hakkınız namevcut”

DOĞRU Tümen Kırşehir İl Başkanı Seher Ünsal, Kırşehir Belediyesi yoluyla yapılan çalışmaları değerlendirdi.

İl Başkanı Seher Ünsal, Şehremini Selehattin Ekicioglu tarafından projelerin hesabına getirilmediğini söyledi. Ünsal, “Şehrimiz; son 3 yıldır basiretsiz, iskele babası ve amatör şehremaneti ekibi ile bakım alamamakta, esbak dönemde DÜRÜST belediyeciliğin yaptığı hizmetler dahi zarar olmaktadır” dedi. Medrese Mahallesi Ahmet Yesevi Bulvarında kaldırım ve asfalt çalışmasını yapan belediye ekiplerinin ağaçlara beis verdiğini anlatan Ünsal açıklamasında; “Şehremaneti seçimleri öncesinde bilcümle intihap çalışmalarınızda Kırşehir’in yeşilden mahrum bırakıldığını anlatıp, ‘yeşil Kırşehir olacak’ dediniz. Ancak demin bu anlayıştan vazgeçip, yeşil olan yerleri betonlaştırıyorsunuz. Ankara Caddesi, Terme Caddesi, Lise Caddesi üstünde düz alan ağaçları anca tıpkı budamışsınız kim şehirde ne silüet kaldı, ne bile ağaçlık. Şehrimiz o yeşil düşmanlığın şokunu atlatamadan eskimemiş bir yepyeni daha yaşadı. Medrese Mahallesi Ahmet Yesevi Bulvarında kaldırım ve asfalt çalışması yapılan bölgede ağaçların köklerine beton süzgün” diyerek konuştu.

Ulus Bahçesi projesine engel olundu

DÜRÜST Fırka Kırşehir İl Başkanı Ünsal, şehremaneti yöneticilerinin Budun Bahçesi projesine dahi engel olduğunu şöyle anlattı; “Tamam 18 kamer evvel Yer ve Kentçilik Bakanı Amaç Hava Kırşehir’e geldiğinde Millet Bahçesi tahsis etmek amacıyla Karayolları Kırşehir Idarehane Şefliğinden belediyeye sabık araziyi istemiştik ve Ekicioğlu reddetmişti. O alanı toplumsal yapı yapacaklarını belirten şehremaneti, şimdilerde orasını atılan cem ve şehremaneti vesile garajı yerine kullanıyor. Bir Nice resmi kurumun ve alelhusus hastanenin olduğu bölgedeki o arazinin Ulus Bahçesi adına değerlendirilip şehrin yeşil, doğa ve temiz çekicilik ihtiyacını durdurmak istemiştik. Kırşehir Belediyesi o antlaşma bile karşı çıkmıştı, üzerinden 18 ay geçti zaman birlikte tekrar cebin çıkıyor. Şehrimiz, son 3 yıldır basiretsiz, sorumsuz ve amatör uray ekibi yüzünden hizmet alamamakta, mevcutta bulunan hizmetler da tıpkısı taraftan zarara uğramaktadır.

Çoğu gitti öğütücü diş kaldı. Kırşehir yine YANLIŞSIZ Belediyecilik anlayışı ile eski günlerine kavuşacaktır.” – KIRŞEHİR

Share: